Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Terma Bania – więcej niż termalne kąpiele

Terma Bania w całej okazałości

Terma Bania w całej okazałości


Nie tylko termalne kąpiele
Do tej pory Białka Tatrzańska przyciągała głównie osoby zainteresowane sportami zimowymi. Obecnie, dzięki ofercie Termy Bania, wzrosło znaczenie Białki na turystycznej mapie Podhala. Terma stanowi bowiem doskonałe uzupełnienie istniejącej bazy rekreacyjnej, do tej pory atrakcyjnej przede wszystkim dla miłośników białego szaleństwa na białczańskich stokach.

Działalność twórców Termy Bania intensyfikuje także życie kulturalne mieszkańców regionu. Przez dwa wakacyjne miesiące, organizowano cykl Kultura na Bani, w czasie którego zaproszono wiele gwiazd, między innymi Trebunie Tutki, Henryka Miśkiewicza, Boogie Boys czy Goorala. Poza znakomitymi koncertami, na gości czekały wydarzenia teatralne, kabaretowe i pokaz filmu z muzyką na żywo. Kolejnym wydarzeniem przyciągającym mieszkańców była Góralska Filozofia Saunowania, której ideą było przede wszystkim rozpowszechnianie dobrych zwyczajów związanych z kulturą panującą w saunach. Tymczasem na październik i listopad przewidziano Festiwal Strefy Cichej, akcję społeczną skierowaną do seniorów. Zorganizowane grupy osób powyżej 60.roku życia będą mogły bezpłatnie skorzystać z 2,5 -godzinnego pobytu w Termie Bania.

Białka Tatrzańska przez cały rok oferuje gościom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu. Duże znaczenie dla wzbogacenia oferty regionu miało właśnie otwarcie Termy Bania. Przede wszystkim to zasługa twórców– silnie związanych z miejscowością – chcących uczynić z niej miejsce, w którym goście odwiedzający Podhale znajdą coś więcej niżeli tylko rekreację i malowniczy krajobraz.

Data: 12 października 2011 Region: Tatry

Terma Bania – więcej niż termalne kąpiele


Terma Bania od czerwca 2011 przyciąga rzesze gości spragnionych termalnego wypoczynku. Sukces tkwi w nowatorskim zamyśle, odważnych ideach i sprawnej realizacji. Wyjątkowy kompleks basenów z Białki Tatrzańskiej może śmiało konkurować z podobnymi obiektami za granicą.Pierwsze wrażenie
Projekt Termy Bania nie odbiega swoją innowacyjnością od standardów światowych. Jego twórcy - Marek Romaniszyn i Arkadiusz Konieczny z firmy ETC Architekci - wcielili w życie ideę fuzji nowoczesności z tradycją. Wyjątkowy design to efekt połączenia góralskiego folkloru, nawiązującego do tradycji regionu i współczesnych rozwiązań architektonicznych. Unikatowym elementem obiektu, nierzadko zdumiewającym gości, jest falisty dach, pokryty w całości naturalną górską roślinnością. Tym samym projekt udało się wkomponować w naturalne otoczenie podhalańskiego krajobrazu. Również z wnętrza Termy, goście mogą podziwiać imponujący łańcuch Tatr Wysokich rozciągający się w tle.

Idea troski o środowisko towarzyszyła także pomysłodawcom projektu przy wdrażaniu proekologicznych rozwiązań. Postulaty wodooszczędności, wykorzystania energii odnawialnej i zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do środowiska, uzyskane zostały dzięki zaawansowanym technologiom i stały się jednocześnie dowodem społecznej odpowiedzialności zarządców Termy Bania.

Cała gama atrakcji
Najważniejszą cechą oferty Termy Bania jest jej niezwykła kompleksowość. Każdy z gości znajdzie odpowiednią dla siebie formę wypoczynku w jednej ze stref, na które został podzielony obiekt.

Rodziny z dziećmi licznymi atrakcjami przyciągnie Strefa Głośna. Rozrywkę zapewniają tu zjeżdżalnie pontonowe i typu turboslide, basen ze sztuczną falą, karuzela wodna, grota z gejzerami czy ścianka alpinistyczna. Najmłodsi skorzystają z niespodzianek takich jak: interaktywne zabawki wodne, jeżyk czy strumyk wodny. Rodzice natomiast zrelaksują się przy gejzerach wodnych, na ławeczkach masujących lub w jacuzzi.

Z kolei Strefa Cicha przekona do siebie szukających relaksu i wyciszenia. Baseny wyposażone między innymi w stacje masażu, gejzery denne oraz leżanki wodno-powietrzne pozwalają na odprężający wypoczynek. Nie można ponadto zapomnieć o przyjemnej temperaturze wody, wynoszącej około 36 stopni Celsjusza i jej prozdrowotnych właściwościach, polecanych osobom z wielorakimi schorzeniami lub prowadzącymi stresujący tryb życia.

Dodatkowe atrakcje to rozbudowane Saunarium oraz Instytut Wellness&SPA. Zabiegi w Instytucie stanowią doskonałe uzupełnienie oferty dla gości Termy. O jakości usług decydują linie kosmetyków, których receptury stworzono na naturalnej bazie i oparto o osiągnięcia nauki. Saunarium to z kolei prawdziwa gratka dla miłośników tej formy wypoczynku. Do dyspozycji gości oddano aż pięć kabin saunowych o różnorakim charakterze. Znajdują się tutaj dwie sauny suche – fińska i góralska, dwie łaźnie parowe oraz na zewnątrz domek ruskiej bani. Co ważne dla sympatyków saunarium – wejście do niego jest niezależne od pozostałych stref.

Dodatkowo, z myślą o tych, którzy pragną wypocząć w prywatnym gronie, stworzona została Strefa VIP wyposażona w odrębny bar, saunę fińską, whirpool i kominek. To miejsce idealne na relaks z przyjaciółmi czy spotkanie z biznesowymi partnerami.
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009