Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Teneryfa – wakacje dla miłośników egzotyki

Górzyste krajobrazy Teneryfy

Górzyste krajobrazy Teneryfy


Data: 19 maj 2016

Teneryfa – wakacje dla miłośników egzotyki

Wakacje w kraju mogą być ciekawe, jednak obarczone są ryzykiem związanym ze zmienną pogodą. Wycieczki po europejskich stolicach są ciekawe, ale nie jest to optymalny sposób na spędzenie dwutygodniowego, letniego urlopu. Gdzie więc jechać? Może warto pomyśleć o Wyspach Kanaryjskich?

Egzotyka w zasięgu ręki

Teneryfa, jedna z wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich, łączy w sobie to, czego potrzebuje każdy miłośnik ciepłych klimatów. Z jednej strony panuje na niej typowy dla północnej Afryki klimat (w końcu to przy jej wybrzeżach są położone wspomniane wyspy). Z drugiej łatwo się tu porozumieć – obok urzędowego języka hiszpańskiego, w użyciu są tutaj również angielski i niemiecki. Co jednak najważniejsze – jest tu mnóstwo atrakcji, które sprawią, że urlop przebiega naprawdę ciekawie.

Piękno Teneryfy

Jak się okazuje Teneryfa to nie tylko cudowne plaże, na których można wylegiwać się całymi dniami. To również bogactwo historii i przyrody, docenione między innymi w ramach listy UNESCO.

Jednym z nich jest wulkan Teide, wokół którego rozpościera się park narodowy, wypełniony unikatowymi gatunkami roślin i zwierząt. Drugim – liczące sobie ponad 500 lat miasto San Cristóbal de La Laguna (często określane po prostu jako La Laguna). To ostatnie jest o tyle charakterystyczne, że w ciągu kilkuset lat swej historii, miasto jakby zastygło w miejscu, niewiele zmieniając w tym czasie swe oblicze. W efekcie nadal można tu podziwiać dawną architekturę i sposób organizacji miasta.

Raj dla aktywnych

Jak się okazuje, Teneryfa jest również doskonałym miejscem dla osób preferujących aktywny sposób spędzania czasu.

Miłośnicy sportów wodnych będą zapewne zadowoleni faktem, że niezwykłą popularnością cieszą się tutaj windsurfing i kitesurfing, ale też nurkowanie. To ostatnie jest o tyle pełne atrakcji, że dno w pobliżu Teneryfy jest niezwykle zróżnicowane, zarówno pod względem swej struktury, jak i podwodnej flory i fauny, którą można tu podziwiać.

Z kolei na lądzie wiele radości mogą dostarczyć masyw górski o nazwie Anaga oraz rozsiane po wyspie jaskinie i groty , które urzekają swym pięknem.

Pobyt pełen wygód

Planując wakacje na Teneryfie, najlepiej rezerwować pakiety pobytowe, w ramach których zapewnimy sobie nie tylko nocleg w komfortowych warunkach, ale też posiłki. Oferta jest dość bogata, co widać na stronie r.pl/hiszpania/teneryfa. Co ważne, łatwo ją dopasować do potrzeb różnych osób, zwłaszcza, ze uwzględnia wyloty z różnych miast Polski.

 GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009