Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Diverse Downhill Contest 09 – czyli Puchar Polski w zjeździe na ...

Diverse Downhill Contest 09 – czyli Puchar Polski w zjeździe na rowerach!
W weekend szykuje się tu „zażarty” pojedynek. Na trasie spotkają się najlepsi Polscy zawodnicy DH, a także riderzy z Czech i Słowacji. W tym roku początek sezonu downhillowego w elicie przebiega pod dyktando Michała Śliwy, który już dwukrotnie w tym sezonie objechał swoich kolegów. Czy uda mu się utrzymać dobrą passę również na Żarze, gdzie od dwóch lat króluje mistrz Polski Maciej Jodko? Wszystko okaże się już w niedzielę 17 maja.

Oprócz kategorii pro riderów posiadających licencje Polskiego Związku Kolarskiego PZKol, którzy walczą o punkty w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w zawodach startować mogą również amatorzy, dla nich przewidziane są osobne kategorie hobby. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie ważnych badań lekarskich, sprawnego roweru oraz ochraniaczy i kasku integralnego. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo dostarczyć oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego. Więcej szczegółowych informacji na temat imprezy i warunków uczestnictwa znajduje się na oficjalnej stronie zawodów pod adresem www.freestyle.pl/downhill

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest firma Diverse, energetycznie imprezę wspiera Red Bull, a akcent downhillowy wnosi firma Duncon. 

Txt. Adam Ozaist [osi. events]

Beskidy24.pl

Diverse Downhill Contest 09 – czyli Puchar Polski w zjeździe na rowerach!

Data: 14 maja 2009 Region: Międzybrodzie

Po rekordowym rozpoczęciu sezonu w Myślenicach [450 zawodników !!!] nadszedł czas na drugą odsłonę kolarskich zmagań Diverse Downhill Contest. W najbliższy weekend 16-17 maja przenosimy się do Międzybrodzia Bialskiego na górę Żar, gdzie odbędzie się druga edycja największego w Polsce cyklu imprez downhillowych Diverse Downhill Contest wliczanego do oficjalnego Pucharu Polski w kolarstwie zjazdowym.Diverse Downhill Contest 09 - plakatGóra Żar od trzech lat gości już zawodników kolarstwa zjazdowego gromadzących się tu na zawodach DH Contest’u, w tym czasie uzyskała ona kultowy status „miejscówki downhillowej” i sporo osób przyjeżdża tu po prostu pojeździć i potrenować podczas weekendów. Ma na to wpływ wiele elementów: idealna infrastruktura kolei wąskotorowej, którą wygodnie można podróżować z rowerami na sam szczyt, dogodny dojazd i bliska odległość aglomeracji Śląska czy malownicze tereny z panoramą jeziora Żywieckiego w tle.

Downhill, czyli grawitacyjna odmiana kolarstwa górskiego polega na indywidualnym pokonywaniu przez zawodnika trasy zjazdowej na czas. Zawodnicy ubrani są w plastikową zbroję, integralny kask, gogle i rękawiczki. W sporcie tym używa się specjalnych rowerów przypominających bardziej motory crossowe, aniżeli tradycyjnie rozumiane bicykle. Downhill budzi wiele emocji: szybkość, precyzja i odwaga z jaką zawodnicy pokonują trasę nawet u widzów podnosi poziom adrenaliny.

Trasa downhillowa na górze Żar należy do dosyć trudnych i bardzo zróżnicowanych – mocno weryfikuje umiejętności zawodników. Znajdziemy tu techniczne, leśne fragmenty z ciasnymi zakrętami pomiędzy drzewami, korzeniami i kamieniami, szybkie fragmenty wytyczone na łąkach, sporych rozmiarów drewniane skocznie umożliwiające loty po kilkanaście metrów oraz najbardziej charakterystyczny i widowiskowy element trasy tzw „rock garden” - kilkudziesięcio metrowa sekcja dużych głazów i kamieni, które można przejechać na setki różnych sposobów. Każdy zawodnik szuka dla siebie najbardziej optymalnej linii przejazdu tego odcinka.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009