Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Downstairs III – Citydownhill Ustroń

Downstairs III – Citydownhill Ustroń
Downstairs to nie tylko emocje sportowe, przez cały weekend od 25 lipca w Ustroniu będzie się wiele działo. Po zawodach Downstairs zapraszamy do amfiteatru w Ustroniu, gdzie od godz 16:30 trwać będzie MiniReggaeFest – synergia imprez i pozytywne klimaty bijące z muzyki reggae sprawią, że po koncercie spotkamy się na wspólnym Afterparty w Karczmie Góralskiej przy ul. Nadbrzeżnej nad rzeką Wisła. szczegółowe informacje www.minireggaefest.pl

To nie koniec atrakcji związanych z Downstairs, podczas zawodów, w dolnej partii trasy przy deptaku spacerowym Gościradowiec będziecie mieli okazję przetestować nowy symulator rajdów samochodowych powstający właśnie w garażu firmy ProTestDrive.

A w niedzielę po południu, jeśli jeszcze będziecie mieli ochotę w chilloutowej atmosferze pograć w paintball’a – zapraszamy na nowy tor do speedballa do Ustronia Jaszowca -naprzeciwko wyciągu Palenica, gdzie odbywać się będzie turniej speedballa  the day after Downstairsparty – kontakt 669503669

Downstairs III – Citydownhill Ustroń

Data: 23 lipca 2009 Region: Ustroń

To już trzecia odsłona kultowej imprezy kolarstwa zjazdowego w Polsce – po raz trzeci Downstairs gości w Ustroniu, gdzie 25 lipca zostanie rozegrany największy w Polsce CityDownhill.
Downstairs III - plakatAreną zmagań zawodników downhillowych jest tutaj nietypowa infrastruktura – na riderów czekają miejskie atrakcje w postaci wąskich betonowych alejek najeżonych partiami ponad 200 schodów, od których impreza bierze nazwę. Dla urozmaicenia trasy i „monotonii” schodów organizator utrudnił jeszcze przejazd budując dodatkowe przeszkody w postaci skoczni, dropów, wallride’ów - wszystko po to aby zmaksymalizować widowiskowość imprezy.

Ponieważ Downstairs to nietypowe zawody kolarskie, nietypowe są również kategorie, których jest tylko cztery: elita [kat pro – zawodnicy z licencją], juniorzy z licencją, hobby full [kat amatorska, rower w pełni amortyzoawny], hobby hardtail [kat amatorska, sztywna rama]. Każdy zawodnik z niższej kategorii, jeżeli ma ochotę, może zapisać się do kategorii wyższej i walczyć o cenniejsze nagrody. Oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych zawodnicy walczą o specjalne trofea Downstairs: wycięte z grubej, kwasoodpornej blachy, ważące ponad kilogram kawałki kultowej stali. Z kolejnych ciekawostek, wyciąg krzesełkowy podczas imprezy Downstairs został zastąpiony autobusem przegubowym marki Iakrus, którego specjalna linia jeździ pomiędzy metą, a startem zawodów. Szczegółowe informacje na temat zawodów na oficjalnej stronie imprezy www.downstairs.pl

Sponsorem tytularnym imprezy jest marka Snickers, zaplecze muzyczno energetyczne dostarcza Red Bull, technicznie wspiera imprezę DaKine - producent odzieży ochronnej i akcesoriów lifestylowych.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009