Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Ułatwiony dojazd w Beskidy – bilety można kupić online

Ułatwiony dojazd w Beskidy – bilety można kupić online
Dodatkowe informacje o serwisie e-podróżnik.pl
Serwis e-podróżnik.pl służy do planowania podróży różnymi środkami komunikacji publicznej. Najważniejszą częścią portalu jest wyszukiwarka prezentująca rozkłady jazdy ponad 380 przewoźników. Są to przewoźnicy kolejowi (Przewozy Regionalne, PKP Intercity, Arriva PCC), duzi przewoźnicy autobusowi (poand 130 PKS-ów) oraz mniejsze lokalne firmy wożące podróżnych busami. Pasażer może znaleźć tu aktualne informacje o kursach, które go interesują (czas przejazdu, szczegółowe trasy podróży, ceny biletów) oraz porównać oferty różnych przewoźników jeżdżących na tej trasie. Wyszukiwarka, jako jedyna na rynku, pokazuje również połączenia z przesiadką, także pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników. Serwis e-podróżnik.pl pozwala pozyskać informację o rozkładzie jazdy nie tylko poprzez stroną internetową, ale i poprzez serwis SMS oraz infolinię 118 000. Jest to profesjonalne, całodobowe call centre prowadzone we współpracy z Telekomunikację Polską S.A.

Jednym z najważniejszych wdrażanych obecnie przedsięwzięć jest ogólnopolski system sprzedaży biletów autobusowych online. PKS Piotrków Trybunalski, PKS Radomsko, PKS Mrągowo, Veolia Transport Bieszczady, PKS Kraków, PKS Suwałki, PKS Gorzów Wielkopolski, PKS Bytów są pierwszymi przewoźnikami, którzy rozpoczęli sprzedaż biletów korzystając z systemu e-podróżnik.pl; do końca roku 2010, około 25 PKS-ów będzie sprzedawało bilety w systemie online prowadzonym przez portal. Obecnie usługa dotyczy tylko biletów jednorazowych, jednakże w niedalekiej przyszłości twórcy serwisu planują wprowadzić również sprzedaż biletów okresowych zintegrowanych z systemem kart bezstykowych, tzw. EM-kart. Dzięki współpracy z jednym z liderów w sprzedaży biletów lotniczych online, w portalu e-podróżnik.pl można również zarezerwować bilety lotnicze. Za pośrednictwem serwisu można też kupić bilety w międzynarodowej komunikacji autokarowej.

Portal e-podróżnik.pl zyskuje coraz większą popularność – miesięcznie korzysta z niego około 2,5 mln użytkowników, a w najnowszym ogólnopolskim rankingu serwisów tematycznych, w kategorii Turystyka, serwis e-podróżnik.pl zajął 5. miejsce (Megapanel, PBI/Gemius, kwiecień 2010).

Więcej informacji udziela:
Katarzyna Soroczyńska
katarzyna.soroczynska@e-podroznik.pl
www.e-podroznik.pl
tel: 694 429 960

Ułatwiony dojazd w Beskidy – bilety można kupić online

Data: 31 lipca 2010 Region: Góry
Od niedawna bilety autobusowe do Żywca, Szczyrku i Bielska-Białej można kupić przez internet. Odkąd PKS Bytów uruchomił sprzedaż biletów online turyści, którzy chcą się dostać w Beskidy z Pomorza, Wielkopolski i innych części Polski, mają ułatwione zadanie – miejsce w autobusie zarezerwują nie wychodząc z domu.Sprzedaż internetowa prowadzona jest na linii Ustka-Żywiec. Autobus pokonując tę długą, 15-to godzinną, trasę zatrzymuje się w wielu polskich miastach, skąd zabiera na południe Polski kolejnych pasażerów. Bilety online zarezerwować można między innymi na kursy z Ustki, Słupska, Bytowa, Chojnic, Torunia, Inowrocławia, Konina, Kalisza, Sieradza, Wielunia, Częstochowy i Katowic.

Sprzedaż biletów PKS Bytów prowadzona jest w serwisie www.e-podroznik.pl, z którym przewoźnik współpracuje. Zakup biletu przez internet to wygodne rozwiązanie. Można to zrobić z wyprzedzeniem, a bilet jest równoznaczny z rezerwacją miejsca siedzącego. Sam proces zakupu jest prosty: pasażer wyszukuje kurs, który go interesuje, klika w ikonę „kup bilet” i podaje dane potrzebne do rezerwacji – między innymi ilość osób oraz typ ulgi z jakiej chce skorzystać (np. ulga studencka). Następnie dokonuje płatności jak w każdym innym sklepie internetowym i otrzymuje bilet – w formie SMS'a lub drogą emailową do samodzielnego wydrukowania. Bilet (w postaci SMS'a lub wydruku) pokazuje kierowcy wsiadając do autobusu.

Pasażerowie są zadowoleni z uruchomienia sprzedaży biletów online. „Szkoda, że bilety internetowe sprzedają na razie tylko nieliczne PKS-y, wszyscy powinni uruchomić taką usługę, w końcu mamy XXI wiek.” - komentuje jeden nich. Można przypuszczać, że wielu innych pasażerów ma podobne zdanie, ponieważ, jak wynika z danych Eurostatu, już 60% Polaków korzysta z internetu, a 25% dokonuje zakupów online. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009