Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Zwardoń

Zwardoń

Zwardoń stał się znaną miejscowością letniskową i dużą stacją sportów zimowych w latach 1925-1939. Obecnie w okolicy znajduje się 14 wyciągów i 21 tras zjazdowych. Posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Bratysławą, Żyliną i Czadcą na Słowacji oraz z Solą, Rajczą, Żywcem, Bielskiem, Katowicami i Krakowem. Komunikacja autobusowa łączy Zwardoń z Solą, Rajczą i Żywcem. Ze Zwardonia do Żywca jest około 27 km.

NaszeMiasto.pl


Data: 1 marca 2008 Region: Zwardoń

Zwardoń


Zwardoń (690 m n.p.m.) to niezwykle atrakcyjna miejscowość, której nie trzeba w specjalny sposób reklamować. Leży na zachodnim skraju Beskidu Żywieckiego, w województwie śląskim, w Przełęczy Zwardońskiej, między masywami Sołowego Wierchu (848 m n.p.m.), Rachowca (954 m n.p.m.), Beskidu Granicznego (863 m n.p.m.) i Skalanki (867 m n.p.m.).


To miejscowość niezwykła, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Urzeka swym pięknem tak
bardzo, że nie sposób przejechać tędy obojętnie. Zwardoń posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną, dostępne są tu również ośrodki oferujące usługi narciarskie (wypożyczalnie, serwisy i szkółki narciarskie). Miejscowość ta może się poszczycić pięknie położonym dworcem kolejowym (jeden z najwyżej usytuowanych w Polsce) i dwoma międzynarodowymi przejściami granicznymi - kolejowym (Zwardoń - Skalité) i drogowym (Zwardoń Myto - Skalité) oraz przejściem turystycznym (Zwardoń Górka Gomółka - Skalité Serafínov). 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009