Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

 


Położona u podnóża Beskidów, Bielsko-Biała, nazywana jest stolicą Beskidów.


Ogólnie
Bielsko-Biała to obecnie blisko 200-tysięczne miasto położone u stóp Beskidu Śląskiego i Małego nad rzeką Białą. Niegdyś miasto wojewódzkie, obecnie powiat i gmina.


Położenie
Bielsko-Biała leży w południowej Polsce, w województwie śląskim, na pograniczu Śląska Cieszyńskiego i Małopolski. Znajdujące się na wysokości średnio 300 m. n.p.m. Bielsko, jest dobrym miejscem wypadowym dla turystów, rowerzystów i narciarzy.


Lato
Tereny wokół miasta porośnięte są licznymi lasami. Do najpiękniejszych miejsc w okolicy należy dolina potoku Wapienica a także inny rezerwat przyrody - Stok Szyndzielni, bogaty w lasy bukowo - świerkowe. Zachęcamy zatem do korzystania z licznych szlaków i ścieżek przyrodniczych. Polecamy również zwiedzić miasto. W centrum i na obrzeżach znajdziemy nie tylko historyczne kamienice, zabytkowe fabryki, kościoły ale także szereg knajpek i restauracji w ciekawej aranżacji.


Zima
W Bielsku nie najlepiej wygląda sytuacja z wyciągami narciarskimi gdzie na chwile obecną, przy samym Bielsku, działa jedynie Dębowiec. Wyżej, na stokach Szyndzielni jest jeszcze krótki orczyk oraz bardziej już oddalony, również niezbyt długi, wyciąg na stokach Klimczoka. Szyndzielnia, posiadająca trasę narciarską oraz kolej gondolową, na chwilę obecną jest wyłączona z ruchu narciarskiego ze względu na udział w programie "Natura 2000".

 

Bielsko-Biała jest ciekawą alternatywą dla turystów, którzy w ciągu dnia mogą oddawać się wycieczkom górskim lub sportom zimowym a wieczorem, bez zbędnych dojazdów, spacerować po ciekawym architektonicznie centrum miasta, korzystając przy tym z propozycji kulinarnych (i nie tylko) tutejszych pubów i restauracji.


Beskidy24.pl


Informacje ogólne

Wysokość: 330 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.82093°N / 19.05029°E
Najbliższe miejscowości:

Czechowice-Dziedzice, Brenna, Buczkowice, Kozy

Polecane noclegi i atrakcje

  • U Lutka

    Ustroń
    Dom wypoczynkowy
    6 miejsc

    Zapraszamy do domku  „U LUTKA” w Ustoniu-Hermanicach (spokojna dzielnica Ustronia ok. 3 km od ...Galeria

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009