Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Ustroń

Ustroń

 


Jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Beskidzie Śląskim, posiadająca status uzdrowiska.


Ogólnie
Ustroń to miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Liczy obecnie ok. 15 tyś. mieszkańców. Jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Beskidzie Śląskim, posiadająca status uzdrowiska. Na terenie Ustronia znajdują się źródła wód mineralnych.


Położenie
Położony w dolinie Wisły, pomiędzy Wielką Czantorią a Równicą stanowi najbardziej (obok Bielska-Białej) dostępną miejscowość w Beskidach. Jako miejscowość turystyczna posiada bogatą sieć szlaków turystycznych, rowerowych i spacerowych.


Lato
W okolicach znajdziemy szereg szlaków turystycznych, prowadzących na znane szczyty takie jak Czantoria i Równica. Możemy cieszyć się również bogactwem tras rowerowych, obiektami sportowymi, wyciągiem krzesełkowym na Czantorię i Palenicę, Letnim torem saneczkowym, leśnym parkiem niespodzianek oraz licznymi miejscami parkowymi w centrum i okolicy.


Zima
Zimą działa kilka ośrodków narciarskich z czego na uwagę zasługuje nowoczesna kolej krzesełkowa na Czantorię. W dolinie Poniwca, na stoku pomiędzy Wielką i Małą Czantorią znajduje się Ośrodek Bielenda z wyciągiem orczykowym o długości 900 metrów i trasą FIS. W Jaszowcu znajdziemy wyciąg krzesełkowy z trasą o długości 900 metrów i średnio trudnym charakterze. W Zawodziu natomiast znajdziemy 2 krótkie trasy dla mniej wymagających.

 

Beskidy24.pl<-->

Informacje ogólne

Wysokość: 400 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.71882°N / 18.81160°E
Najbliższe miejscowości:

Skoczów, Brenna, Wisła

Polecane noclegi i atrakcje

  • U Beatki

    Wisła
    Agroturystyka
    12 miejsc

    Zapraszamy do "AGROTURYSTYKI U BEATKI" !Oferujemy pokoje z łazienkami,aneksami kuchennymi i tv.Na ...

Warto zobaczyćGaleria

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009