Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Ustroń

Ustroń

Leśny Park Niespodzianek liczy sobie ok. 16 hektarów, ponad 2,5 km ścieżek. Nastawiony jest Przede wszystkim na wypoczynek rodzin, edukacje społeczeństwa, grup młodziezowych, szkolnych. Polecamy również przyjazd studentom kształcącym się w kierunkach zoo technicznych i leśnych.

Zwierzęta w parku to między innymi: Sarny, Jeleń Wschodni, Żubry, Dziki, Daniele, Muflony. Daniele i Muflony biegają luzem po części otwartej dla zwiedzających. Można je karmić z ręki karmą zakupioną przy wejściu. Karma ta składa się z ziaren zbóż, słonecznika, kukurydzy, owsa, jeczmienia i pszenicy. Zwierzęta te są karmione nie tylko przez ludzi lecz sukcesywnie, szczególnie zimą, soczystą karmą w skład której wchodzi ponad 20 ton buraków, ponad 1000 kostek siana. dzieki paśnikom w której umieszczana jest karma, zwierzyna ta ma zawsze dostep do świeżego pozywienia.

Plac zabaw
Park Leśny to nie tylko zwierzęta ale również duży i niezwykle atrakcyjny plac zabaw. Jest to miejsce, gdzie dzieci pod opieką dorosłych maja możliwość korzystania do woli z wielu huśtawek, poskakac na bungee, trampolinach, batutach lub przejechać sie na mini tyrolce. Jest też suchy basen z kilkoma tysiacami kulek. Na terenie Parku znajdują się liczne punkty gastronomiczne oraz sklepiki z pamiatkami oblegane przez dzieci chcące zachować jakies wspomnienie po wizycie w parku. Mozna zobaczyć wodzące swoje cielaki łanie Danieli, łanie Jelenia, które bardzo troskliwie opiekują się swoim potomstwem.

Leśny Park Niespodzianek położony jest w uzdrowiskowej części Ustronia, powyżej Domu Zdrojowego i sanatoriów przy ul. Zdrojowej 16.

Tuż nad Parkiem znajduje się obszerny parking dla gości a jeszcze wyżej dostojny Hotel Belweder. Z naszych polan widokowych podziwiać można masyw Małej i Wielkiej Czantorii. Otoczenie lasów i bliskość zwierzat sprawia doskonałą atmosferę nie tylko dzieciom ale wszystkim odwiedzającym.

Leśny Park Niespodzianek - więcej informacji

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 400 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.71882°N / 18.81160°E
Najbliższe miejscowości:

Skoczów, Brenna, Wisła

Polecane noclegi i atrakcje

  • Chatka u Stawu

    Istebna
    Agroturystyka
    7 miejsc

    Chatka u Stawu stoi obok drewnianej gajówki z 1912 roku. Asfaltowa droga zapewnia całoroczny, ...

Warto zobaczyćGaleria

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009