Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Ustroń

Ustroń

Mała Czantoria (864 m n.p.m.) - wzniesienie w północno - zachodnim ramieniu Czantorii, wnosi się lesistymi stokami na południowy zachód od Ustronia. Od szczytu schodzi na południe grzbietem hala z szałasami, z której rozciąga się widok ku Czantorii i na zaolziańskie szczyty Beskidu Śląskiego.

Sympatyczne miejsce jakim jest szczyt Małej czantorii zachęca do odwiedzenia. Niezbyt długie i trudne podejście żołtym szlakiem z Ustronia obfituje w górnych fragmentach góry w piękne widoki na okolicę. Zupełnie nie zatłoczony szczyt z dużą polaną jest doskonałym miejscem na popołudniową siestę.

Będąc ostanim razem na szczycie Małej Czantorii (była to czerwcowa sobota) spotkałem jedynie parę glajciarzy wyczekujących wiatru, a pogoda tego dnia była wspaniała. Wyglada na to że większa Czantoria z infrastrukturą wyciągów zabiera większość turystów na wierzchołek Wielkiej Czantorii - tym samym jest to dobra wiadomość dla oczekujących spokoju i pięknych widoków.

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 400 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.71882°N / 18.81160°E
Najbliższe miejscowości:

Skoczów, Brenna, Wisła

Polecane noclegi i atrakcje

  • D.W. Leśny

    Zwardoń (Sól Kiczora)
    Pensjonat
    27 miejsc

    D.W. "Leśny" - cichy, przytulny pensjonat z domową kuchnią położony jest u podnóża góry ...

Warto zobaczyćGaleria

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009