Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Ustroń

Ustroń

Kompleks Rekreacyjno-Sportowy pod Równicą

W Parku znajdziemy między innymi między innymi:

- całoroczny tor saneczkowy typu roller coaster
- karczma biesiadna
- Mr Hamburger
- kawiarenka internetowa
- Sala konferencyjna na 70 osób, pokoje gościnne
- całoroczny plac zabaw dla dzieci
- amfiteatr
- punkt widokowy
- ogniska, biesiady i wiele wiele innych atrakcji
- grillowanie na łonie natury
- parking dla 60 samochodów
- otwarte do późnych godzin wieczornych

Roller Coaster
to pierwszy w Beskidach tor saneczkowy niemieckiej firmy Wiegand. W odróżnieniu do torów saneczkowych wykonanych z metalowej rynny, z toru w Extreme Park na Równicy można korzystać przez cały rok, bez względu na upał, deszcz czy duży mróz. Umożliwia to specjalna konstrukcja wykonana z nierdzewnych rur, przypominająca trasę rollercoastera.

Tor ma 200 metrowy podjazd, 600m długości zjazdów i sporo emocjonujących zakrętów, gwarantujących duże emocje. Jest np. serpentyna, gdzie z 360-stopniowego zakrętu wpadamy od razu w 180-stopniowy, a wszystko dzieje się kilka metrów nad ziemią.
Na gości czeka 36 dwuosobowych sanek wyposażonych w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, a w razie potrzeby także w specjalne osłonki przed deszczem. Sanki mogą jeździć z prędkością około 40 km/godz.

Tor czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 20 zaś w soboty i niedziele od 10.00 do 22.00.

Tor pontonowy

Wjeżdżamy z pontonem na taśmie w górę - prędkość zjazdu zależna jest od wagi ciała "pasażera", zjazd dostarczy dużo frajdy każdemu, kto spróbuje choć raz wsiąść i wypróbować pontonowy "pojazd".

Figlowa Zagroda

Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) do bawialni - Figlowej Zagrody. Bawialnia mieści się na terenie Extreme Parku - Góra Równica w Ustroniu.

Zachęcamy do pozostawienia swoich pociech w salonie pod opieką wykwalifikowanego personelu. W tym czasie możecie Państwo skorzystać z atrakcji toru saneczkowego, zjazdu na pontonie, Katapulty, Parku Linowego, spędzenia czasu w karczmie i innych.

Autokarem na Równicę

Informujemy o uruchomieniu w Ustroniu Zielonej Lini na trasie Ustroń Zawodzie Leśny Park - Ustroń Równica. Ceny biletów jednorazowych 2zł, biletów całodobowych 5zł.


Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 400 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.71882°N / 18.81160°E
Najbliższe miejscowości:

Skoczów, Brenna, Wisła

Polecane noclegi i atrakcje

Warto zobaczyćGaleria

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009