Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Brenna

Brenna

 


Wyciągi narciarskie, stadnina koni, przystań kajakowa to atuty dla których warto przyjechać do Brennej.


Ogólnie
Brenna to wieś, gmina, licząca ok. 10 500 mieszkańców. W obręb gminy wchodzą trzy wsie: Brenna, Górki Wielkie oraz Górki Małe. Turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodów mieszkańców a baza noclegowa liczy już niemal 3000 miejsc.


Położenie
Brenna znajduje się na wysokości około 420m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego, w dolinie rzeki Brennicy oraz jej dopływów Hołcyny i Leśnicy. Grzbietami górskimi Brenna graniczy z Ustroniem, Wisłą, Szczyrkiem i Bielskiem-Biała.


Lato
W Brennej Centrum bierze swój początek kilka szlaków turystycznych, m.in. na Błotny, Stary Groń, Równicę oraz Kotarz. Podczas wędrówek dodatkowymi atrakcjami będą przystanie kajakowe, stadniny koni, park linowy a dla udręczonego ciała można skorzystać z basenu, sauny, zabiegów relaksacyjnych.


Zima
W Brennej działa obecnie 14 wyciągów narciarskich. Dobre warunki klimatyczne regionu sprawiają, że narciarzy na stokach można spotkać nawet do końca marca. Większość wyciągów leży poza centrum, w wyższych partiach gór, gdzie warunki do uprawniania narciarstwa są dogodniejsze. Ciekawą propozycję stanowi trasa dla narciarzy wzdłuż rzeki Brennicy licząca 3km długości.

 

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 400 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.72620°N / 18.89837°E
Najbliższe miejscowości:

Ustroń, Wisła, Szczyrk, Bielsko-Biała

Polecane noclegi i atrakcje

  • Gościniec OŹNA

    Zwardoń
    Pensjonat
    35 miejsc

    Gościniec OŹNA położony jest w Beskidzie Żywieckim, 3 km od Zwardonia. Cisza, spokój, ...

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009