Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Szczyrk

Szczyrk

 


Dzięki korzystnym warunkom klimatycznym zimą oraz bardzo dobrze rozwiniętą siecią wyciągów i tras narciarskich, Szczyrk nazywany jest zimową stolicą Polski.


Ogólnie
Szczyrk to miasto i gmina o charakterze turystyczno-wypoczynkowym w województwie śląskim, w powiecie bielskim.
Miasto liczy obecnie ok. 6000 mieszkańców.


Położenie
Miejscowość położona w górnej części Doliny Żylicy pomiędzy górami takimi jak Skrzyczne, Malinowska Skała, Kotarz i Beskidek. Dzięki dobrej lokalizacji rozwinęła się duża baza noclegowa i gastronomiczna oraz szereg atrakcji towarzyszących życiu kulturalnemu w miasteczku i okolicach.


Lato
Latem do dyspozycji jest duża liczba szlaków turystycznych, tras rowerowych, ścieżek dydaktyczno-przyrodniczych. Odważni mają możliwość szkolenia paralotniowego a osoby mniej wymagające mogą spędzić czas na zwiedzaniu i odkrywaniu śladów dawnej architektury (której w Szczyrku i okolicach nie brakuje).


Zima
Dzięki korzystnym warunkom klimatycznym zimą oraz bardzo dobrze rozwiniętą siecią wyciągów i tras narciarskich, Szczyrk nazywany jest zimową stolicą Polski. Do dyspozycji jest blisko 60 km tras narciarskich. Wizytówką Szczyrku jest czarna trasa na Skrzycznym posiadająca homologację FIS, jedyna tego rodzaju w Polsce.


Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 520 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.71555°N / 19.02437°E
Najbliższe miejscowości:

Wisła, Brenna, Buczkowice

Polecane noclegi i atrakcje

  • Mały Domek

    Jordanów
    Dom wypoczynkowy
    4 miejsc

    Zapraszamy     do Małego Domku w Beskidach.   Domek położony jest na zboczu góry w ...

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009