Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Relacja z zawodów na Kubalonce

Zawody

Zawody


17 Bieg Bacy wśród kobiet na 6 km zwyciężyła Danuta Ligocka , przed Marią Legierską obie Istebna, na 3 miejscu finiszowała Grażyna Jarecka z Bacy. Mężczyźni mieli do pokonania 10 km i tu kolejność była następująca Piotr Michałek, przed Janem Łackiem obaj z Jaworzynki jako 3 finiszował Kazimierz Grycman z Ciechowic.

Na koniec zawodnicy poprosili Bace Dudka, aby się jeszcze zastanowił, a władza się ocknie. Myślę że taka decyzja dobrze wpłynie na rozdział dużych środków publicznych na przyszłość.

To wielka szkoda, że władza nie wspiera takiej pracy jaką P. Dudek wkłada w organizację zawodów od wielu lat. Naprawdę wstyd.

Relacja z zawodów na Kubalonce

Data: 22 marca 2011 Region: Szczyrk

KONIEC NARCIARSTWA MASOWEGO NA ŻYWIECCZYŹNIE!
.
Na trasach Kubalonki 12 marca br. odbyły się ostatnie zawody w biegach narciarskich. Piękna słoneczna pogoda i super przygotowane trasy sprawiły, że ostatnia już impreza narciarska organizowana przez Rodzinny Klub Biegacza "Baca" Radziechowy była na pewno pięknym wydarzeniem.Na starcie 17 Biegu Bacy, Mistrzostw Polski Samorządowców stanęło ponad 80 zawodników z Polski i Słowacji. Najmłodszy zawodnik liczył niespełna 3 latka był nim Maciuś Tombrowicz z Bielska, wśród nestorów wystartował 82 letni Czesław Marciak z Bielawy, który przed laty był jednym z założycieli Klubu Baca, który obchodzi jubileusz 20 lecia. W gronie zawodników można było zauważyć całe rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy, a pierwsze trójki puchary i nagrody rzeczowe. Na mecie na zawodników czekała gorąca herbatka i wspaniały żurek, oraz specjalnie przygotowany grzaniec dla dorosłych uczestników biegu.

Swoją obecnością zaszczycił zawody Radny Sejmiku Marian Ormaniec, który dekorował zdobywców trzech pierwszych miejsc. Radny na nasze zawody przywiózł Puchary Marszałka oraz upominki, które wręczono uczestnikom zawodów. Mistrzynią Polski Samorządowców została Sylwia Libardi Kłyś i to ona odebrała puchar Marszałka. Miłym akcentem było też podziękowanie od uczestników zawodów za wieloletnią organizacje biegów narciarskich. Zanim Dudek otrzymał Puchar Marszałka z rąk Radnego Ormańca, wygłosił krótkie oświadczenie.

Związku z brakiem wsparcia i pomocy finansowej Gminy zmuszony jestem zaprzestać organizacji zawodów masowych. Od przyszłego roku z kalendarza PZN znikną tak znane nie tylko w Polsce zawody jak Bieg Dudka rozgrywane od 25 lat, czy Bieg Bacy rokrocznie rozgrywany w marcu na zakończenie sezonu. Chyba że Wójt Gminy z Radą podejmią incjatywe i sami zorganizują takie zawody.
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009