Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Maków Podhalański

Maków PodhalańskiMaków Podhalański - miasto powiatowe położone nad rzeką Skawą, w Beskidzie Makowskim, u stóp Makowskiej Góry (699 m n.p.m.).

Lokalizacja na szlaku drogi ze Śląska do Zakopanego oraz w połowie drogi kolejowej Kraków - Zakopane czyni je bardzo atrakcyjną bazą wypadową do  Krakowa, Zakopanego czy Wadowic.

Na północ od miasta znajduje się Pasmo Koskowej Góry, nazwane tak od najwyższego punktu, Koskowej Góry (868 m n.p.m.). Na południe od rzeki rozciąga się Pasmo Jałowieckie z m.in. Malinowskim Groniem (760 m n.p.m.). Dalej w kierunku południowym (na południe od doliny rzeki Skawicy, dopływu Skawy) wznosi się trochę wyższe Pasmo Policy (najwyższy punkt 1369 m n.p.m.). Jednak najbliżej Makowa Podhalańskiego leży góra Jawor (857 m n.p.m.) w pobliżu Juszczyna. Najbardziej na południe - na granicy ze Słowacją - widać Pasmo Babiej Góry.

Z Makowa bierze początek wiele szlaków turystycznych: do Skawicy, na Suchą Górę, Koskową Górę czy przez Magurkę aż do Zawoi.

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 360 m.
Położenie: Beskid Makowski
Współrzędne
49.72972°N / 19.67523°E
Najbliższe miejscowości:

Sucha Beskidzka, Juszczyn, Jordanów

Polecane noclegi i atrakcje

  • Gościniec OŹNA

    Zwardoń
    Pensjonat
    35 miejsc

    Gościniec OŹNA położony jest w Beskidzie Żywieckim, 3 km od Zwardonia. Cisza, spokój, ...

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009