Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Zwardoń

Zwardoń
Drugi po Pilsku ośrodek narciarski Beskidu Żywieckiego posiada aż 14 wyciągów.


Ogólnie
Zwardoń ? wieś w województwie śląskim, powiecie żywieckim, w gminie Rajcza. Położony tuż przy granicy ze Słowacją Zwardoń, liczy obecnie nieco ponad 3 tysiące mieszkańców.


Położenie
Zwardoń leży pomiędzy trzema przełęczami - Przysłop, Zwardońską i Graniczne w zachodniej części Beskidu Żywieckiego na wysokości 690m. n.p.m.


Lato
Miejscowość znana jako miejsce, głównie zimowego wypoczynku ale pod względem turystyki letniej nie zostaje w tyle. Do wędrówek górskich zachęca gęsta (zwłaszcza w zachodniej części) sieć szlaków i kilka schronisk górskich.
Ciekawie rysuje się także przyjemnie położona i stale rozwijana sieć noclegów.


Zima
Zwardoń jest drugim po Pilsku ośrodkiem narciarskim Żywiecczyzny. Stosunkowo wysoko położony, sprawia że warunki do jazdy w tych rejonach utrzymują sie niekiedy aż do kwietnia. Tereny narciarskie Zwardonia zgrupowane są w okolicy przejścia granicznego Myto i w pobliżu centrum wsi. Najdłuższe wyciągi położone są na stokach Dużego i Małego Rachowca, a za najtrudniejszy uchodzi stok Skalanka, który przeznaczony jest dla wytrawnych narciarzy.

 

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 640 m.
Położenie: Beskid Żywiecki
Współrzędne
49.50448°N / 18.98249°E
Najbliższe miejscowości:

Rajcza, Sól, Laliki

Polecane noclegi i atrakcje

  • Gościniec OŹNA

    Zwardoń
    Pensjonat
    35 miejsc

    Gościniec OŹNA położony jest w Beskidzie Żywieckim, 3 km od Zwardonia. Cisza, spokój, ...

Góry w okolicy

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009