Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Przetarg na ostatni odcinek ekspresówki do Zwardonia

Rondo powstające w Węgierskiej Górce na jakiś czas zostanie włączone do ekspresówki  (© Fot. Łukasz Gardas)

Rondo powstające w Węgierskiej Górce na jakiś czas zostanie włączone do ekspresówki (© Fot. Łukasz Gardas)


GDDKiA ogłosiła przetarg bez uzyskania pozwolenia na budowę od wojewody. Dlatego może dojść do sytuacji, że przetarg zostanie rozstrzygnięty, a wojewoda zakwestionuje przebieg trasy i firma nie będzie mogła przystąpić do budowy.

- Rzeczywiście wojewoda nie wydał jeszcze takiej decyzji - przyznaje Renata Kostiw-Rydzek z biura prasowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Zarządca potwierdza ten fakt dodając, że nie było takiej konieczności.

- Wariant przebiegu trasy na tym odcinku był już wybierany w 2007 r., gdy wojewoda wydał pozytywną opinię środowiskową na inwestycję - przekonuje Dorota Marzyńska z katowickiej GDDKiA. - Dlatego wystąpimy o pozwolenie w drugim kwartale tego roku.

Trudne rondo
Trwa też budowa ronda w centrum Węgierskiej Górki w ciągu drogi,
która przez najbliższe lata stanowić ma zastępczą część ekspresówki.
Obowiązuje tu ruch wahadłowy, wyłączona jest ulica do pobliskiego osiedla.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Przetarg na ostatni odcinek ekspresówki do Zwardonia

Data: 22 kwietnia 2009 Region: Zwardoń

Przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej z Bielska do Zwardonia, ogłosił Śląski Oddział GDDKiA. Sęk w tym, że wojewoda nie wydał jeszcze decyzji budowlanej.
Droga S-69 ma usprawnić ruch do polsko-słowackiej granicy w Zwardoniu. Jej częścią jest budowana obecnie wschodnia obwodnica Bielska-Białej, gotowe są też odcinki trasy z Żywca do Zwardonia. Ogłoszony przetarg dotyczy fragmentu z Bielska do Żywca.

Do pierwszego etapu przetargu wszystkie firmy mogą składać oferty. Termin upływa 4 maja. Natomiast do drugiej jego części dopuszczonych zostanie najwyżej 20 wykonawców, którzy spełniać będą warunki postawione w przetargu. Rozstrzygnięcie całej procedury ma nastąpić w drugiej połowie roku.

Rozpoczęcie robót zaplanowano na czwarty kwartał tego roku. Budowa 15,5-kilometrowego odcinka ma się zakończyć w pierwszej połowie 2012 roku. Powstanie w tym czasie 30 mostów, 1200-metrowa estakada oraz cztery węzły drogowe w: Wilkowicach, Buczkowicach, Łodygowicach i Żywcu.

O odcinek łączący stolicę Podbeskidzia z Żywcem boje toczyły się od przeszło 10 lat . Drogowcy nie mogli dojść do porozumienia z mieszkańcami dwóch sąsiadujących ze sobą gmin - Łodygowic i Buczkowic. Ludzie mieli odmienne zdania do przedstawianej koncepcji przebiegu trasy. Zarządca opracował projekt satysfakcjonujący większość. Jednak nadal nie wszyscy mieszkańcy zgadzają się z najnowszą koncepcją przebiegu ekspresówki.

- Złożyliśmy pozytywną opinię w tej sprawie, bo został już osiągnięty kompromis w tym długim sporze - mówi Andrzej Pitera, wójt Łodygowic. Dodaje, że złożyli także wniosek do GDDKiA, żeby przy ulicy Kasztanowej wybudować chodnik. Poprosili również o wybudowanie ronda u zbiegu ulic Żywieckiej i Kasztanowej, a także stworzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych przy ulicy Jana Pawła II w Pietrzykowicach.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009