Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Korbielów

Korbielów
Korbielów staje się coraz bardziej popularny. Ma duże szanse stać się wkrótce zimową stolicą Beskidów.


Ogólnie
Korbielów - wieś położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia. Wieś liczy obecnie ok. 1200 mieszkańców.


Położenie
Malownicza wieś na południu Polski przy granicy ze Słowacją (przejście graniczne ? Glinne). Lokalizacja w Beskidzie Żywieckim, u stóp Pilska, sprawia, iż Korbielów stanowi dobrą bazę turystyczną o każdej porze roku a w szczególności zimą. Posiada rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Poczyniony szereg inwestycji powoduje rozwój miejscowości, oraz łatwiejszy jej dostęp dla rzeszy turystów.


Lato
W sezonie letnim Korbielów juz nie tętni życiem tak jak w zimie. Jest to akurat zjawisko dobrze wpływające na ludzi odwiedzających ten region latem. Jest cicho i spokojnie. Góry, lasy, polany zachęcaja do wycieczek pieszych i rowerowych. Szlaki turystyczne poprowadzone wśród najciekawszych zakątków Beskidów dostarczą sporo pozytywnych wrażeń z wędrówek górskich po tych okolicach.


Zima
Miejscowość położona jest u podnóża najwyższej narciarskiej góry Beskidów - Pilska (1557m n.p.m.). Nartostrady poprowadzone z wysokości 1500 metrów aż do Korbielowa powinny zadowolić wszystkich narciarzy i snowboardzistów, tym bardziej że wybór tras zjazdowych jest tu duży. Warunki do jazdy w górnych partiach Pilska, utrzymują się nierzadko do początku maja.

 

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 650 m.
Położenie: Beskid Żywiecki
Współrzędne
49.56703°N / 19.35053°E
Najbliższe miejscowości:

Krzyżowa, Jeleśnia, Oravská Polhora

Polecane noclegi i atrakcje

  • APARTAMENTY WILLA JANA

    Wisła
    Pensjonat
    35 miejsc

    Willa Jana to nowoczesny kompleks dwóch budynków wraz z otaczającym je dużym ogrodem pełnym ...

Warto zobaczyć

Góry w okolicy

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009