Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Korbielów

Korbielów


Hala Miziowa położona na wysokości ok. 1300 m. n.p.m., u podnóża Pilska, na jego północnych stokach. Obszerna polana gwarantuje piekne widoki tak latem, jak i zimą.


Miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów i narciarzy. Dzięki znacznej wysokości zimą panują tu doskonałe warunki do jazdy na nartach czy snowboardzie, tym bardziej że jeszcze powyżej, w stronę Pilska prowadzą 2 wyciagi, a w dół zjechac mozna jedna z najdłuższych tras narciarskich w Polsce (4,5 km).

Latem turystów przyciągaja oczywiście i widoki i sam szczyt Pilska z którego widać już niemal wszystko dookoła. Hala Miziowa stanowi również "stację posrednią" dla turystów idacych w kierunku Babiej Góry lub w przeciwną stronę, w kierunku Rysianki.
Dzięki nowemu schronisku, które wybudowano w 2003 roku może pomieścić sie tutaj blisko 100 osób w pokojach o zróżnicowanym standardzie.
Zimą lepiej wcześniej zarezerwować miejsce noclegowe, gdyż jest ono dość mocno oblegane przez korzystających z wyciagów.
Wiecej informacji znajdziecie tutaj: Schronisko Hala Miziowa

Na Halę Miziową dojdziemy z Korbielowa żółtym lub zielonym szlakiem, z przełęczy Glinne szlakiem czerwonym, a z Sopotni zielonym.

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 650 m.
Położenie: Beskid Żywiecki
Współrzędne
49.56703°N / 19.35053°E
Najbliższe miejscowości:

Krzyżowa, Jeleśnia, Oravská Polhora

Polecane noclegi i atrakcje

  • Ośrodek Karina

    Wisła
    Pensjonat
    32 miejsc

    PROMOCJA WIOSENNASerdecznie zapraszamy na hit wiosny 2011- pakiety 5 dniowe w cenie 4 / w cenie ...

Warto zobaczyć

Góry w okolicy

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009