Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Wisła

Wisła

 


Wisła - Najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa w Beskidzie Śląskim, rodzinne miasto A.Małysza


Ogólnie
Miejscowość u stóp Baraniej Góry, w środku Beskidu Śląskiego na poziomie 431 m.n.p.m. Wisła liczy obecnie ok. 12 tyś. mieszkańców.


Położenie
Położona w dolinie, otoczona łagodnymi zboczami, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym, tętni życiem. Od strony zachodniej, otoczona jest pasmem Czantorii i Stożka, a od strony wschodniej, Równicą, Orłową, Trzema Kopcami oraz pasmem Baraniej Góry.


Lato
Z atrakcji letnich jakie czekają na gości w Wiśle to górskie szlaki turystyczne, basen kąpielowy, korty tenisowe i staw kajakowy. Dodatkowo atrakcją jest szeroki wachlarz imprez kulturalno - rozrywkowych, organizowany w każdy weekend wakacji letnich. Dopełnieniem jest oferta noclegowa, która liczy obecnie ok. 9 tys. miejsc.


Zima
Zimą na terenie Wisły działa 27 wyciągów narciarskich typu orczykowego i talerzykowego oraz kolej krzesełkowa na Stożek. Niektóre z nich są sztucznie naśnieżane i oświetlane. Są również 2 skocznie narciarskie (Malinka i Centrum) oraz dobrze przygotowywane narciarskie trasy biegowe w okolicach Kubalonki.


Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 450 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.64807°N / 18.86773°E
Najbliższe miejscowości:

Ustroń, Brenna, Szczyrk

Polecane noclegi i atrakcje

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009