Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Atrakcje w Wiśle - co można ciekawego zobaczyć z dziećmi?

Rodzinne wakacje w Wiśle

Rodzinne wakacje w Wiśle


Data: 18 stycznia 2022 Region: Wisła

Atrakcje w Wiśle - co można ciekawego zobaczyć z dziećmi?

Rodzinny wyjazd z dziećmi to fantastyczna przygoda, która wymaga nieco więcej przygotowań niż podróż we dwoje. Dzieci szybko się nudzą, dlatego warto zadbać o ciekawe atrakcje. Ponadto trzeba im zapewnić należyte bezpieczeństwo.

Rodzinny wyjazd z dziećmi to fantastyczna przygoda, która wymaga nieco więcej przygotowań niż podróż we dwoje. Dzieci szybko się nudzą, dlatego warto zadbać o ciekawe atrakcje. Ponadto trzeba im zapewnić należyte bezpieczeństwo. Wisła to malownicza miejscowość turystyczna i ośrodek sportowy, który chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi w różnym wieku. Jakie atrakcje i noclegi na rodzinny wyjazd polecamy w Wiśle?

Wisła - czym wyróżnia się ta miejscowość?

Wisła to miejscowość turystyczna położona w południowej części Polski, w województwie śląskim i sąsiedztwie Beskidu Śląskiego. W Wiśle ma swoje źródło najpopularniejsza rzeka, przepływająca przez całą Polskę - Wisła. Urok okolicznych terenów jako pierwszy dostrzegł Bogumił Hoff - bliski współpracownik badacza kultury ludowej Oskara Kolberga, który odwiedził wieś i już w 1882 r. zaczął chwalić okolicę w prasie. Ze względu na swoje położone i historię Wisła jako miejscowość obecnie stanowi ośrodek sportowo-wypoczynkowy i turystyczny. Na terenie Wisły znajdują się liczne zabytki i inne atrakcje. Warto wiedzieć, że wśród znanych osób, które urodziły się w Wiśle, można wymienić m.in. Adama Małysza, Rafała Śliża czy Jerzego Pilcha.

Atrakcje dla dzieci w Wiśle i okolicach

Rodzinny wyjazd do Wisły to doskonały pomysł na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu razem z dziećmi na świeżym powietrzu. Wisła to miejscowość, z której łatwo dostać się na różne szlaki turystyczne, ale wiele atrakcji czeka też na odwiedzających w mieście. Jakie atrakcje w Wiśle polecamy dla osób z dziećmi?

1. Kolej linowa na Czantorię

Czantoria jest szczytem Beskidów. Znajduje się na niej najpopularniejsza i najchętniej odwiedzana kolejka linowa czynna przez cały rok. Sprawia to, że Czantoria jest jedną z największych atrakcji w Wiśle i okolicach. Na polskim szczycie działa ośrodek narciarski, gdzie rodziny mogą skorzystać z ciekawych tras i wyciągów. Kolej linowa na Czantorię to wspaniała atrakcja, która w pełni usatysfakcjonuje każdego członka rodziny bez względu na wiek.

2. Skocznia narciarska w Wiśle-Malince

Druga najpopularniejsza skocznia w Polsce zaraz po skoczni w Zakopanem. Została oddana do użytku w 2008 r. i obecnie cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Na szczyt skoczni łatwo dostać się wyciągiem krzesełkowym, a duży taras na szycie i rozciągający się widok ze szczytu skoczni pozwala poczuć jak zawodowy skoczek narciarski. Rozpościerający się widok jest bowiem tym samym, którego doświadczają skoczkowie siedząc na belce startowej.

3. Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza

Podróżując śladami Adama Małysza nie można nie wspomnieć o Galerii Sportowych Trofeów. Wisła to rodzinne miasto skoczka, więc istnieje też duża szansa na spotkanie go na miejscu! Galeria powstała, aby upamiętnić wyczyny i zdobyte przez Adama Małysza nagrody. Na miejscu udostępnione do oglądania są medale, puchary, Kryształowe Kule, pamiątkowe zdjęcia, a także sprzęt narciarski.

4. Muzeum Beskidzkie w Wiśle

Będąc w Wiśle warto zwiedzić Muzeum Beskidzkie, które wygląda jak wielka, góralska chata. Sprawia to, że przyciąga uwagę i wzrok ciekawskich, a jednocześnie doskonale pokazuje dawną kulturę i tradycje. Na odwiedzających muzeum czekają wystawy, na których można obejrzeć ludowe narzędzia używane niegdyś przez lud zamieszkujący tereny Wisły i okolic, czyli region Beskidów Śląskich. Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego znajduje się na Rynku w budynku datowanym na XVII wieku, będącym dawniej karczmą

Rodzinne ferie w Wiśle

Jak wybrać nocleg na rodzinny wyjazd z dziećmi do Wisły?

Szukanie noclegu na wyjazd z dziećmi warto odpowiednio wcześnie zaplanować, aby zarezerwować atrakcyjne cenowo i komfortowe pokoje lub domki w górach. Poszukując noclegu w Wiśle można zajrzeć do wyszukiwarki fajnewczasy.pl, która została stworzona, aby ułatwić podróżowanie i znalezienie najlepszego noclegu. Po wejściu na stronę wystarczy wybrać kierunek podróży i przefiltrować wyniki. Ciekawym udogodnieniem dla osób, które planują wyjazd z dziećmi, jest możliwość zaznaczenia liczby dorosłych, liczby dzieci i dopasowanie wyników do oczekiwanej liczby pokoi. Co więcej, w prosty sposób można zaznaczyć interesujące rodzaje noclegów i udogodnienia, np. parking czy bezpłatny Internet.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009