Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Istebna

Istebna

 


Góry, lasy, trasy biegowe i narciarskie to największe atuty Istebnej.


Ogólnie
Gmina w powiecie cieszyńskim w województwie śląskim, licząca obecnie ok. 11 tyś. mieszkańców. Razem z Koniakowem i Jaworzynką tworzą tzw. "Beskidzką Trójwieś".


Położenie
Miejscowość położona wokół szczytu Złotego Gronia, w dorzeczu Olzy na wysokości ok. 600m. Ponad połowę powierzchni gminy zajmują gęste lasy świerkowe. We wsi Jaworzynka zbiegają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Miejsce to nosi nazwę "Trójstyku".


Lato
Góry i lasy są największym atutem Istebnej. Szlaki turystyczne poprowadzone wśród tych okazałych drzewostanów świerkowych przysparzają ciekawych doznań. Z przełęczy Kubalonki prowadzą szlaki na Stożek, Stecówkę , Baranią Górę i do Wisły Głębce. Bogata kultura ludowa, słynne Koniakowskie koronki, stare chałupy to niektóre z dodatków wartych zobaczenia w czasie wędrówek po okolicy.


Zima
W Istebnej działa 7 wyciągów narciarskich (4 w Istebnej, 3 w Koniakowie), z czego najdogodniejsze tereny zjazdowe znajdują się na północnych stokach Złotego Gronia.
Ważnym elementem zimy w Istebnej są trasy biegowe na Kubalonce (jedne z najładniejszych w Polsce). Na zazwyczaj bardzo dobrze przygotowanych trasach biegowych możemy podążyć w kierunku Baraniej Góry lub Stożka.

 

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 550 m.
Położenie: Beskid Śląski
Współrzędne
49.56364°N / 18.89563°E
Najbliższe miejscowości:

Wisła, Jaworzynka, Koniaków

Polecane noclegi i atrakcje

  • U Lutka

    Ustroń
    Dom wypoczynkowy
    6 miejsc

    Zapraszamy do domku  „U LUTKA” w Ustoniu-Hermanicach (spokojna dzielnica Ustronia ok. 3 km od ...

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009