Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » "14 najważniejszych spraw" - Wystawa fotografii z archiwum Jerzego ...


Przywieziony przez kolegę do Podlesic, w 20-metrowe wapienne skały, zobaczyłem, że ludzie wspinają się nawet po pionowej ścianie. Dotknąłem, podciągnąłem się na rękach, wyczułem, że nie tylko jakoś się tej skały trzymam, ale potrafię ją nawet pokonać.
Tak odkryłem zupełnie dla mnie nowy pionowy świat..."


Mój pionowy świat - nowa książka Jerzego KukuczkiKsiążkę "Mój Pionowy Świat" można nabyć w galerii w cenie 39 zł.
Wystawę fotografii oglądać można do 30 listopada 2009 roku.

Gorąco zapraszamy !!

Beskidy24.pl

Data: 27 lipca 2009 Region: Istebna

"14 najważniejszych spraw" - Wystawa fotografii z archiwum Jerzego Kukuczki w Istebnej


Mija właśnie 20 lat od tragicznej śmierci Jerzego Kukuczki na południowej ścianie Lhotse. Z tej właśnie okazji w Galerii "Kukuczka" na przejściu granicznym Istebna Jasnowice-Bukowiec można obejrzeć wystawę fotografii z archiwum Jerzego Kukuczki zatytułowaną "14 najważniejszych spraw w żuciu Jerzego Kukuczki".Na wystawie prezentowane jest szereg zdjęć powstałych w trakcie wieloletniej kariery wspinaczkowej Jerzego Kukuczki. Od Tatr poprzez Dolomity, Alpy, góry Hindukuszu i Himalaje. Na panoramach przedstawione są fotogtrafie z wszystkich wypraw na ośmiotysięczniki.

W hołdzie oraz jako wskrzeszenie pamięci o wielkim alpiniście jakim był Jerzy Kukuczka, ukazało się wznowienie książki "Mój Pionowy Świat" wzbogacone o niepublikowane do tej pory materiały z archiwum Jerzego.


W swojej książce autor piszę:

"...Po raz pierwszy dotknąłem skały w sobotnie popołudnie 4 września 1965 roku. Od tej pory wszystko przestało się liczyć. Zrezygnowałem nawet z wycieczek w Beskidy, które były oderwaniem się od naszej czarnej, śląskiej rzeczywistości, tą odrobiną zielonego i wolności, choćby tylko w niedzielę.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009