Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Cisna

CisnaCisna
- wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Cisna; siedziba gminy Cisna. Wieś położona jest w Bieszczadach w dolinie Solinki przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 893 i 897.

Część obszaru gminy wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a reszta znajduje się w granicach Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

Każda z miejscowości w gminie Cisna stanowi znakomity punkt wypadowy na szlaki turystyczne. Szlaki bardzo zróżnicowane pod względem trudności, czy czasów przejścia. Można znaleźć lekkie trasy spacerowe, można też wybrać się w wyższe partie Bieszczadów.

Atrakcją turystyczną jest kolejka wąskotorowa na na trasie Majdan-Przysłup.

Od roku 2002 w Cisnej oraz pobliskich wsiach Dołżyca, Łopienka oraz Dolina odbywa się w sierpniu cykliczna impreza folklorystyczna pn. Festiwal Sztuk Różnych "Bieszczadzkie Anioły". Na festiwalowych koncertach swoją twórczość prezentowali m.in. Antonina Krzysztoń, Wolna Grupa Bukowina, Stare Dobre Małżeństwo i wielu innych artystów. Poza koncertami organizowane są również targi sztuki ludowej, spotkania z poetami i autorami książek oraz pokazy sprawności GOPR.

źródło: Wikipedia

Informacje ogólne

Wysokość: 560 m.
Położenie: Bieszczady
Współrzędne
49.21204°N / 22.32851°E
Najbliższe miejscowości:

Żubracze, Liszna, Dołżyca, Habkowce

Polecane noclegi i atrakcje

  • Ośrodek Karina

    Wisła
    Pensjonat
    32 miejsc

    PROMOCJA WIOSENNASerdecznie zapraszamy na hit wiosny 2011- pakiety 5 dniowe w cenie 4 / w cenie ...

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009