Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Żywiec

ŻywiecŻywiec
- Miasto powiatowe położone jest na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Żywieckiego na wysokości ok. 500 m. n.p.m. u zbiegu potoków tworzących rzekę Sołę. Lokalizacja Kotliny Żywieckiej stanowi doskonałą pod względem komunikacyjnym bazę wypadową w Beskid Żywiecki, Śląski i Mały. Centrum znajduje się na wysokości ok. 350 m. n.p.m.

Miasto o ponad 700-letniej historii to jedno z najbardziej interesujšcych miast województwa śląskiego. Jest znakomitą bazą wypadową w góry i leży na ważnym międzynarodowym szlaku komunikacyjnym do Słowacji i Czech, a także dalej na południe Europy. Pobliskie Jezioro Żywieckie stanowi prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych, a bliskość ośrodków sportów zimowych, takich jak Korbielów, Zwardoń czy Szczyrk, wyposażonych w liczne wyciągi, przyciąga zimą rzesze narciarzy.

Z Żywca prowadzą trzy szlaki górskie: żółty przez Oczków i Kościelec (795 m n.p.m.) w pasmo Beskidu Małego; inny - również żółty z Żywca przez Grojec (612 m n.p.m.) w okolice Browaru, niebieski z Żywca przez Trzebinię, Tokarkę (530 m n.p.m.), Sopotnię Małą na Romankę (1366 m n.p.m.)

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 340 m.
Położenie: Beskid Żywiecki
Współrzędne
49.68425°N / 19.18947°E
Najbliższe miejscowości:

Łodygowice, Zarzecze, Tresna, Oczków, Świnna, Radziechowy

Polecane noclegi i atrakcje

  • Mały Domek

    Jordanów
    Dom wypoczynkowy
    4 miejsc

    Zapraszamy     do Małego Domku w Beskidach.   Domek położony jest na zboczu góry w ...

Warto zobaczyćGaleria

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009