Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » 17. edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego za nami

Na trasie maratonu

Na trasie maratonu


Na żywieckim Rynku zarówno uczestnicy jak i kibice mieli szansę wziąć udział także w atrakcjach dodatkowych przygotowanych przez głównego partnera – firmę Żywiec Zdrój. W specjalnie przygotowanej „Strefie Wody” poszerzano wiedzę na temat zdrowego nawodnienia i wpływie wody na nasze zdrowie. Dorośli mogli m.in. skorzystać z porad ekspertów z Warszawskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, sprawdzić poziom nawodnienia, wysokość ciśnienia, czy to ile wody dziennie powinni wypijać. Dzieci z chęcią angażowały się natomiast w wodne eksperymenty prowadzone przez profesjonalnego animatora, układały wodne memory czy robiły sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

17. edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego już za nami. Było wiele pozytywnych emocji, zabaw i uśmiechów. Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję w przyszłym roku.

Data: 5 kwietnia 2016 Region: Żywiec

17. edycja Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego za nami


Blisko 2 400 biegaczy wzięło udział w 17. edycji Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego. W biegu dookoła malowniczo położonego Jeziora Żywieckiego zwyciężył Kenijczyk – Metto David Kiprono, który pokonał dystans 21 km w czasie 01:06:26.
Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się: Kenijczyk – Too Silas Kiprono (01:06:27) i Ukrainiec – Salo Taras (01:08:00). Podczas tegorocznej edycji Kenijka – Barsosio Steilah Jepngetich pobiła rekord czasowy w biegu kobiet pokonując trasę w ciągu 01:14:15. Dodatkowo w biegu wzięła udział także grupa 70-ciu wolontariuszy złożona z pracowników firmy Żywiec Zdrój, którzy pobiegli w sztafecie charytatywnej przekazując fundusze na lokalny Dom Dziecka. Wszyscy goście i kibice mogli też uczestniczyć w edukacyjnych, wodnych atrakcjach, które dla dzieci i dorosłych w „Strefie Wody Żywiec Zdrój” przygotował główny partner wydarzenia.

W XVII edycji Półmaratonu o Puchar Starosty Żywieckiego wzięło udział blisko 2 400 zawodników. Trasa półmaratonu prowadziła dookoła malowniczo położonego Jeziora Żywieckiego - start i meta biegu odbyły się natomiast na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku. W biegu oprócz zawodników z naszego kraju wzięli udział także biegacze m.in. z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech. O odpowiednie nawodnienie uczestników zadbał główny partner wydarzenia – firma Żywiec Zdrój. Dodatkowo na mecie uczestnicy, którzy ukończyli bieg mogli skorzystać z masażu przygotowanego przez gabinet fizjoterapii FIANGA.

– Półmaraton o Puchar Starosty Żywieckiego z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno biegaczy, jak i kibiców. W tym roku chętnych do biegu też nie zabrakło. Przyjechali z różnych, bardzo odległych krajów. Ich zaangażowanie i motywacja do uczestnictwa w naszym biegu tylko potwierdza, fakt że Półmaraton w Żywcu na dobre zagościł w kalendarzach miłośników długodystansowych biegów i stał się sportowym wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym”. – mówi Mirosław Dziergas, Dyrektor Półmaratonu.

W tym roku już po raz trzeci w Półmaratonie wystartowała także sztafeta charytatywna złożona z 70-ciu pracowników firmy Żywiec Zdrój. Wolontariusze po podzieleniu się na grupy, pokonali ustalony wcześniej odcinek – tak, by wspólnymi siłami przebiec całą trasę półmaratonu. W tegorocznej edycji, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – pracowników Żywiec Zdrój, firma przekazała środki na rzecz żywieckiego Domu Dziecka.

– Uważam, że każdy powód, by biegać jest dobry, a najlepiej kiedy przy okazji można jeszcze zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego bardzo się cieszę, że wzięłam udział w sztafecie, dzięki której mogliśmy wraz z innymi pracownikami firmy Żywiec Zdrój pomóc dzieciom z żywieckiego Domu Dziecka – mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, Dyrektor ds. Zapewnienia Jakości i Ochrony Środowiska.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009