Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24.pl » Miejscowości » Międzybrodzie

Międzybrodzie
Połączenie gór i jeziora sprawia, iż niejedną osobę urzekł krajobraz tych okolic.


Ogólnie
Położone w Beskidzie Małym Międzybrodzie, to tak naprawdę 2 miejscowości (Międzybrodzie Bialskie i Żywieckie), graniczące ze sobą, rozdzielone jeziorem Międzybrodzkim.


Położenie
Międzybrodzie rozdziela na dwie części jezioro Międzybrodzkie. Po stronie wschodniej jeziora umiejscowione jest Międzybrodzie Żywieckie a po przeciwległej Międzybrodzie Bialskie.


Lato
W Międzybrodziu znajdziemy kilka szlaków i ścieżek, którymi wybrać się możemy na krótszą lub dłuższą wędrówkę po ciekawej krajobrazowo okolicy. Spokojny klimat Międzybrodzia będzie odpowiedni dla osób szukających ciszy i spokoju. Na szlakach turystycznych nie będzie tłoku, nawet w weekend.


Zima
Do największych atrakcji należy z pewnością góra Żar na której szczyt dostać się możemy koleją linowo-terenową. Stok narciarski schodzącym do Międzybrodzia Żywieckiego jest ratrakowany, naśnieżany i oświetlony. W Międzybrodziu Bialskim poszusować możemy na trasie u podnóży Rogacza przy której działają 2 równoległe orczyki.

 

Niewielkie wysokości na których położone jest Międzybrodzie, wpływają na niestabilność pokrywy śnieżnej. Tutaj należy się pochwała dla ośrodków narciarskich, za wzorowe naśnieżanie w momencie, kiedy naturalne warunki okazują się być niewystarczające.

 

Beskidy24.pl

Informacje ogólne

Wysokość: 320 m.
Położenie: Beskid Mały
Współrzędne
49.76574°N / 19.20788°E
Najbliższe miejscowości:

Czernichów, Porąbka, Tresna

Polecane noclegi i atrakcje

  • Ośrodek Karina

    Wisła
    Pensjonat
    32 miejsc

    PROMOCJA WIOSENNASerdecznie zapraszamy na hit wiosny 2011- pakiety 5 dniowe w cenie 4 / w cenie ...

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009