Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Mieszkańcy Żywca zostali Przyjaciółmi Drzew

Mieszkańcy Żywca zostali Przyjaciółmi Drzew

O programie „Po stronie natury”


„Po stronie natury” to hasło, pod którym w tym roku odbywa się program społeczny zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój i wspierany merytorycznie przez Fundację Nasza Ziemia oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach. W ramach projektu realizowana jest coroczna akcja sadzenia miliona drzew w Beskidach oraz skierowany do placówek edukacyjnych w całej Polsce konkurs grantowy na autorskie projekty z zakresu ochrony i sadzenia drzew, a także poszanowania wody.(. W ubiegłych latach program funkcjonował pod nazwą „Moje Silne Drzewo".

Zadaniem programu „Po stronie natury” jest zwrócenie uwagi Polaków na problem ochrony środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nie. Kampania skupia się w szczególności na upowszechnianiu wiedzy o korzystnym wpływie drzew na środowisko, w którym żyjemy, a tym samym – na nasze życie. Celem realizowanych działań jest zwrócenie uwagi na konieczność sadzenia i szacunku do drzew, które produkują potrzebny do życia tlen, pochłaniają odpowiedzialny za zmiany klimatyczne dwutlenek węgla, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, tłumią hałas, wspomagają retencję i mają znaczący wpływ na funkcjonowanie całego ekosystemu. Sadząc drzewa tworzymy nie tylko zielony krajobraz – pomagamy dbać o klimat Ziemi oraz przyczyniamy się do zachowania bioróżnorodności.

Data: 29 marca 2011 Region: Żywiec

Mieszkańcy Żywca zostali Przyjaciółmi Drzew


22 marca z pewnością byłby dla mieszkańców Żywca kolejnym zwykłym dniem, gdyby nie wyjątkowi ambasadorzy ekologii, którzy odwiedzili miasto. Sosna, jawor, buk, modrzew i jodła, reprezentujący idee realizowanego pod hasłem „Po stronie natury” programu ekologicznego firmy Żywiec Zdrój, przekonały dziś do sadzenia i ochrony drzew oraz zwracały uwagę na ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne.Ekologiczny happening rozpoczął się przy Rynku. Następnie niecodzienni ambasadorzy kampanii „Po stronie natury”, spacerowali ulicami wokół rynku i zachęcali przechodniów aby zostali Przyjaciółmi Drzew. Mieszkańcy Żywca z entuzjazmem przyłączyli się do akcji. Wyrazili też swoje poparcie dla idei sadzenia drzew poprzez odciśnięcie swoich linii papilarnych na specjalnej tablicy pamiątkowej.

W ramach programu „Po stronie natury” wiosną w lasach Beskidu Żywieckiego firma Żywiec Zdrój wraz z Fundacją Nasza Ziemia i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach posadzi już trzeci milion drzew. Do akcji może się przyłączyć każdy - wystarczy wejść na stronę programu, wybrać gatunek drzewa i miejsce, w którym ma ono zostać posadzone. Więcej informacji na temat programu oraz możliwości sadzenia drzew znajduje się na stronie internetowej www.postronienatury.pl.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009