Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Polak wygrywa Diverse Downhill Contest w Wiśle

Zawody

Zawody


Wyniki mężczyzn, kat. Elita:
1. Śliwa Michał POL 2:41.38
2. Polc Filip SVK 2:41.80
3. Knapec Martin SVK 2:43.75

Wyniki kobiet, kat. Elita:
1. Bartova Jana CZE 3:46.18
2. Pialova Katarina SVK 4:00.45
3. Sojka Anna POL 4:05.83

Wyniki mężczyzn, kat. Junior:
1. Cech Petr CZE 3:23.45
2. Sedlacek Lukas CZE 3:33.57
3. Losak Dominik CZE 3:44.90

Data: 4 maja 2011 Region: Wisła

Polak wygrywa Diverse Downhill Contest w Wiśle


Na błocistej i śliskiej trasie w deczszu i we mgle rywalizowali zawodnicy podczas największych zawodów kolarstwa zjazdowego w tym roku, które odbyły się 1 maja w Wiśle na Stożku. Rewelacyjną formę zaprezentaował Michał Śliwa (Top Rider's), który zwyciężył w zawodach Diverse Downhill Contest z przewagą zaledwie 0,42 sek nad drugim w klasyfikacji, Słowakiem Filipem Polcem, jeżdżącym dla międzynarodowego teamu Red Bulla, który uznawany był za zdecydowanego faworyta imprezy. Trzecie miejsce zdobył Martin Knapec, również ze Słowacji.Zaliczenie zawodów do klasyfikacji Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI spowodowało, że w zawodach wystartowało aż 365 zawodników z 12 krajów, dopingowanych przez tłumnie zgromadzoną publiczność, która mimo niesprzyjających warunków pogodowych aktywnie wspierała zjazdowców.

- Prestiż zawodów UCI mierzy się przede wszystkim poziomem bezpieczeństwa. – Zaznaczał Jerzy Klinik, Przewodniczący Komisji Kolarstwa Zjazdowego Polskiego Związku Kolarskiego, Sędzia Narodowy UCI. Ryzyko wydawało się ogromne tym bardziej, że zawodom towarzyszyła gęsta mgła i rzeki błota. - Mimo bardzo ekstremalnego charakteru zawodów, okazało się, że zawody w downhill’u są bezpieczne. Jedyne interwencje medyczne skończyły się na opatrywaniu lekkich stłuczeń i zadrapań. – Przekonuje Tomasz Grabdy, ratownik, koordynator zabezpieczenia medycznego. Zaskakujące okazały się również wyniki zawodów.

Główny faworyt, czołowy zawodnik Pucharów Świata, Słowak Filip Polc (RedBull Team) musiał zadowolić się drugim miejscem na podium ustępując rewelacyjnemu i najlepszemu po obydwu przejazdach Michałowi Śliwie, reprezentującemu barwy Gminy Myślenice. – Była to niezwykle ciężka trasa, poprzecinana gołymi, śliskimi korzeniami, pełna zaskakujących, głębokich dziur. Intensywnie trenowałem całą zimę a strategią na dzisiejsze zawody było nie myślenie o konkurencji. – Mówi 29 latek z Myślenic. Jego główny konkurent Maciej Jodko (RMF FM Adrenaline Mountain), wielokrotny Mistrz Polski, musiał zadowolić się dopiero piątą lokatą. – Za wcześnie aby prognozować lidera tegorocznego sezonu. Śliwa będzie się liczył, ale ja też. – Zaznacza Jodko, przekonując o sportowej rywalizacji.

Organizatorzy zawodów oraz polscy zawodnicy zrealizowali również zapowiedzi, złożone przed miesiącem w Centrum Olimpijskim, gdzie rozpoczynając sezon zapewniali o wysokiej jakości i rozwoju rodzimej sceny downhill’u. – Trzeba iść za ciosem i podnosić poprzeczkę nie tylko w sportowym wymiarze. – zwraca uwagę Tomasz Gagat, organizator Diverse Downhill Contest.

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży - marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorem wspierającymi jest X-Box 360, producent konsoli do gier.

Następne zawody z tego cyklu odbędą się kolejno 14 – 15 maja w Myślenicach, na górze Chełm, 16-17 lipca w Szczyrku na Skrzycznym oraz 10 – 11 września w Miedzybrodziu Żywieckim, na górze Żar.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009