Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » 19 Narciarski Bieg Bacy - relacja

Ze startu

Ze startu


Data: 15 kwietnia 2013 Region: Istebna

19 Narciarski Bieg Bacy - relacja


Na trasach Kubalonki przy wspaniałej słonecznej pogodzie, na znakomicie przygotowanych trasach odbył się 19 Puchar Bacy pod honorowym Patronatem Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek. W szranki rywalizacji sportowej stanęło ponad 120 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy z Czech i Słowacji.Bieg Bacy był to ostatni bieg kończący cykl 7 biegów zaliczanych do rankingu Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Nim wystartował bieg główny na starcie stanęli młodzi adepci biegów narciarskich, którzy mieli do pokonania 2 kilometrowa trudną trasę biegową wokół strzelnicy biathlonowej. Tu klasą dla siebie był Wojciech Wojtyła z Pogórza, jako drugi finiszował Filip Bury ze Skalitego Słowacja, na trzecim miejscu do mety przybył Michał Adamczyk z Jastrzębia.

Wśród dziewczyn na tym samym dystansie 3 pierwsze miejsca dla zawodniczek ze Słowacji 1. Simona Kanova przed Miroslava Mikulova i Aleksandra Varvusova. Najmłodszą uczestniczką Biegu Bacy była 4 letnia Zosia Adamczyk z Jastrzębia, rodzina Adamczyków stawiła się w 5 osobowym komplecie mama Małgorzata 5 km, tata Marek 10 km oraz syn Paweł 2 km.

O godzinie 13:50 wystartował Bieg Główny kobiety 5 km i mężczyźni na tej samej trasie którą pokonywali dwukrotnie. Na starcie ponad 100 zawodników z całej Polski oraz Słowacji, walka o punkty do rankingu MPA trwała do samego końca, na starcie Pucharu Bacy stanęło kilka znanych zawodników w biegach , którzy nie byli liczeni do klasyfikacji MPA. I tak wśród kobiet na dystansie 5 km i Puchar Wójta Grzegorza Figury zdobyła Marcelina Marcisz Halicz Ustrzyki przed Dominiką Bielecką i Anią Słowiok z Wisły. Wśród mężczyzn z Pucharem Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek wyjechał z Kubalonki czołowy polski kombinator norweski Mateusz Wantulok z Wisły , drugi Jacek Staroń, przed Bogdanem Kustroniem obaj Krosno.

Juniorzy 5 km: 1. Narek Jesajan 2. Maciej Babicki 3. Daniel Miśur Słowacja.
Juniorki 5 km: Dominika Bielecka 2. Anna Słowiok 3. Sonia Fulneczek.

Kobiety Puchar Bacy:
K – I 1. Marcela Marcisz 2. Katarzyna Świeca 3. Elżbieta Kilian;
K- II 1.Maria Nędza 2. Maria Legierska 3. Małgorzata Adamczyk;
K-III 1.Danuta Ligocka 2. Małgorzata Gąsienica 3. Renata Grabiańska;
K-IV 1. Kornelia Niewiadomska 2. Halina Olejniczak 3. Sylwia Libardi-Kłyś;
K-V 1.Alicja Sikora 2. Grażyna Jarecka;

Puchar Bacy mężczyzn 10 km
M-I 1. Mateusz Wantylok 2.Piotr Habrat 3. Peter Ivanek Sł.
M-II 1. Jacek Staroń 2. Robert Gleń 3. Piotr Kocierz;
M-III 1. Bogdan Kustroń 2. Piotr Michałek 3. Władysław Olszowski;
M-IV 1. Stanisław Gąsienica 2. Edward Mucha 3. Jan Kliś;
M-V 1.Zbigniew Radomski 2. Stefan Sikora 3. Piotr Faron;
M-VI 1. Stanisław Nahajowski 2. Kazimierz Łapczyński 3. Stanisław Paryś.

Najstarszym zawodnikiem był 79 letni Roman Chomicki z Bielska-Białej. W zawodach wystartowała ekipa Wałbrzycha z dyr. Biegu Gwarków Mariuszem Gawlikiem, oraz sprawnym inaczej Heniem Fortońskim ( amputant nogi ) który dzielnie walczył na trasie i pokonał kilku młodszych narciarzy.
Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się na polanie Kubalonki, w dekoracji udział wzięli asystent Poseł Agnieszka Szczotka, dyr. GCKPT Radziechowy- Wieprz Magdalena Więzik, Wice prezes ŚBZN Mirosław Gazurek, dyr. PZN Wojciech Gawor, sekretarz RKB BACA Grażyna Jarecka i komandor Edward Dudek.

Na zakończenie miła uroczystość list gratulacyjny od Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek przeczytała i wręczyła Komandorowi asystent Agnieszka Szczotka. Były puchary, medale, dyplomy i skromne nagrody oraz tradycyjna urodzinowa herbatka góralska. Po dekoracji Bacy rozpoczęto dekoracje za ranking Mistrzostw Polski amatorów PZN, fundatorem pucharów, dyplomów i medali był PZN.

Rodzinny Klub Biegacza Baca Radziechowy składa podziękowanie wszystkim uczestnikom, sponsorom, sędzią i obsłudze technicznej, a szczególnie Poseł na Sejm RP Małgorzacie Pępek, jej asystentce Agnieszce Szczotce. Wójtowi Gminy Grzegorzowi Figurze i dyr. GCKPT Magdalenie Więzik, Radnemu Sejmiku Sląskiego Marianowi Ormańcowi. PZN z dyr. Wojciech Gawor i członkowi Zarządu PZN Mirosławowi Gazurkowi. Basi Góral Talik całej rodzinie Dudków, firmie HiGeen, oraz portalowi internetowemu skipol.pl który promował cały cykl MPA i prowadził ranking biegów.

Do zobaczenia już w 25 maja br. w Radziechowach na kolejnym już EKO BIEGU SZLAKIEM DUDKA i Rajdzie Nordic Walking.

https://picasaweb.google.com/113633253638112143080/19MiedzynarodowyPucharBacyKubalonka17032013

Baca


 


Komentarze

 

  • dodano listopada 9, 2017 12:28

    Dodany przez: Ola , temat: odp

    super sprawa !

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009