Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Rowerem przez Beskidy

Rowerem przez Beskidy

Data: 4 sierpień 2017 Region: Brenna

Rowerem przez Beskidy

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca realizuje właśnie projekt „Rowerem przez Beskidy”, dzięki któremu nasza gmina oferuje miłośnikom kolarstwa górskiego i rodzinnych wycieczek na dwóch kołach wachlarz ciekawych propozycji. Promując aktywne spędzanie czasu wolnego proponuje trasy rowerowe w okolicy i znacznie dalej, nowe imprezy rowerowe oraz szereg udogodnień dla rowerzystów.W ramach projektu powstała mapa zawierająca trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. Długość i stopień trudności dostosowane są dla zawodników MTB, jak również odpowiednie dla amatorów preferujących rodzinne wycieczki. Umożliwiają one cyklistom szczegółowe zaplanowanie wypraw, nie pomijając najciekawszych atrakcji oraz widokowych szczytów, zwłaszcza że zawarty w niej profil wysokościowy i dokładny opis ułatwia dopasowanie trasy do własnych możliwości i kondycji. Aby ułatwić korzystanie z map trasy dostępne są na stronach internetowych: mtbbrenna.pl i mtbbeskydy.cz. jak również na tablicach informacyjnych usytuowanych na trasach. Sporym ułatwieniem jest możliwość pobrania śladów GPS. Uzupełnieniem będą ulotki promocyjne dostępne w Informacji Turystycznej zawierające opisy tras MTB w okolicach Brennej oraz Trzyńca.

Brenna stanie się miejscem, gdzie cyklicznie odbywać się będzie jeden z etapów cyklu zawodów rowerowych Uphill MTB Beskidy. Wydarzenie to skupia zawodników i sympatyków wyczynowej jazdy po trudnych terenach górskich. Impreza odbywa się corocznie na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy po wyznaczonej trasie na czas wjeżdżają na kolejne szczyty Beskidu Śląskiego i Śląsko – Morawskiego. 29 lipca 2017r. uczestnicy wyścigu po raz pierwszy zdobywać będą szczyt Błatniej. Szczegółowe informacje dostępne na: uphillmtb.pl.

Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy tworzy w ramach tego projektu Studium Single Track Beskid Cieszyński. Single Track to wąskie, naturalne ścieżki, zaprojektowane i wybudowane według specjalnej i latami sprawdzonej metody. Dzięki temu Single Track jest kompleksowym produktem, przeznaczonym do wypoczynku na łonie natury. Działania uzupełni Product Management obejmujący przygotowanie profesjonalnych materiałów promujących turystykę rowerową, rozszerzenia strony internetowej www.mtbbeskydy.cz oraz zapewnienie profesjonalnego programu studytour do centrum MTB Single Track Moravský Kras.

Zawody w ramach UPHILL MTB BESKIDY:
Bystrzyca – Ostry: 22.07.2017r.
Wędrynia – Wielka Czantoria: 23.07.2017r.
Brenna – Błatnia: 29.07.2017r.
Rakova – Wielki Połom: 30.07.2017r.
Ustroń – Równica: 05.08.2017]


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska i budżetu państwa RP w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.


GaleriaKomentarze

 

 • dodano styczeń 2, 2018 12:09

  Dodany przez: Kamila , temat: Zdrowo

  Kilka razy byłem w górach i za każdym razem korzystam z opcji wycieczek rowerowych po okolicy. Znacznie fajniej niż autem.

 • dodano grudzień 8, 2017 09:32

  Dodany przez: Ukligers , temat: Super artykuł.

  Świetny wpis !

 • dodano grudzień 1, 2017 08:19

  Dodany przez: Kamil , temat: co roku

  co roku jestem w górach i nie wyobrażam sobie nie skorzystać z przejażdżki całodziennej rowerem po okolicy

 • dodano październik 13, 2017 08:58

  Dodany przez: Treuher , temat: artykuł

  Świetna sprawa!

 • dodano październik 13, 2017 08:21

  Dodany przez: Sunher , temat: artykuł

  Bardzo fajny artykuł.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009