Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Rowerem przez Beskidy

Rowerem przez Beskidy

Data: 4 sierpnia 2017 Region: Brenna

Rowerem przez Beskidy

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna wraz z Regionalną Radą Rozwoju i Współpracy z Trzyńca realizuje właśnie projekt „Rowerem przez Beskidy”, dzięki któremu nasza gmina oferuje miłośnikom kolarstwa górskiego i rodzinnych wycieczek na dwóch kołach wachlarz ciekawych propozycji. Promując aktywne spędzanie czasu wolnego proponuje trasy rowerowe w okolicy i znacznie dalej, nowe imprezy rowerowe oraz szereg udogodnień dla rowerzystów.W ramach projektu powstała mapa zawierająca trasy rowerowe łączące się z istniejącymi już ścieżkami w Ustroniu, Istebnej czy na terenie Czech i Słowacji. Długość i stopień trudności dostosowane są dla zawodników MTB, jak również odpowiednie dla amatorów preferujących rodzinne wycieczki. Umożliwiają one cyklistom szczegółowe zaplanowanie wypraw, nie pomijając najciekawszych atrakcji oraz widokowych szczytów, zwłaszcza że zawarty w niej profil wysokościowy i dokładny opis ułatwia dopasowanie trasy do własnych możliwości i kondycji. Aby ułatwić korzystanie z map trasy dostępne są na stronach internetowych: mtbbrenna.pl i mtbbeskydy.cz. jak również na tablicach informacyjnych usytuowanych na trasach. Sporym ułatwieniem jest możliwość pobrania śladów GPS. Uzupełnieniem będą ulotki promocyjne dostępne w Informacji Turystycznej zawierające opisy tras MTB w okolicach Brennej oraz Trzyńca.

Brenna stanie się miejscem, gdzie cyklicznie odbywać się będzie jeden z etapów cyklu zawodów rowerowych Uphill MTB Beskidy. Wydarzenie to skupia zawodników i sympatyków wyczynowej jazdy po trudnych terenach górskich. Impreza odbywa się corocznie na obszarze Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy po wyznaczonej trasie na czas wjeżdżają na kolejne szczyty Beskidu Śląskiego i Śląsko – Morawskiego. 29 lipca 2017r. uczestnicy wyścigu po raz pierwszy zdobywać będą szczyt Błatniej. Szczegółowe informacje dostępne na: uphillmtb.pl.

Regionalna Rada Rozwoju i Współpracy tworzy w ramach tego projektu Studium Single Track Beskid Cieszyński. Single Track to wąskie, naturalne ścieżki, zaprojektowane i wybudowane według specjalnej i latami sprawdzonej metody. Dzięki temu Single Track jest kompleksowym produktem, przeznaczonym do wypoczynku na łonie natury. Działania uzupełni Product Management obejmujący przygotowanie profesjonalnych materiałów promujących turystykę rowerową, rozszerzenia strony internetowej www.mtbbeskydy.cz oraz zapewnienie profesjonalnego programu studytour do centrum MTB Single Track Moravský Kras.

Zawody w ramach UPHILL MTB BESKIDY:
Bystrzyca – Ostry: 22.07.2017r.
Wędrynia – Wielka Czantoria: 23.07.2017r.
Brenna – Błatnia: 29.07.2017r.
Rakova – Wielki Połom: 30.07.2017r.
Ustroń – Równica: 05.08.2017]


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska i budżetu państwa RP w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko.


GaleriaKomentarze

 

 • dodano kwietnia 18, 2018 14:56

  Dodany przez: Teresa , temat: rower

  Nie ma chyba lepszej formy zwiedzania okolicy niż jazda na rowerze ;)

 • dodano kwietnia 13, 2018 07:59

  Dodany przez: Robert , temat: zwiedzanie

  Nie ma chyba lepszego sposobu zwiedzania okolicy niż rowerem ;)

 • dodano kwietnia 12, 2018 12:34

  Dodany przez: Urszula , temat: artykuł

  Pięknie tam ;)

 • dodano kwietnia 7, 2018 12:50

  Dodany przez: Marika , temat: article

  Takie zawody to coś mega fajnego

 • dodano kwietnia 4, 2018 12:59

  Dodany przez: Marta , temat: artykuł

  Coś naprawdę fajnego

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009