Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Gitaryn w Ustroniu

Gitaryn w Ustroniu

Gitaryn w Ustroniu

Data: 2 czerwca 2014 Region: Ustroń

Gitaryn czyli konkurs piosenki turystycznej (akustycznej), odbędzie się 29 czerwca na scenie Ustrońskiego rynku o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy fanów muzyki turystycznej.
Gitaryn to impreza dla wszystkich chętnych, a opiera się na wykonawcach, amatorach, którzy lubią muzykować, grać na gitarach lub innych instrumentach i pośpiewać sobie przy okazji. Dla obecnych i dawnych turystów i harcerzy, dla tych wszystkich, którym góry kojarzą się
z długimi nocami przy ogniskach i gitarach.

Gitaryn to także możliwość zaprezentowania własnych talentów szerszej publiczności, ale to przede wszystkim okazja do wspaniałej, wspólnej zabawy, gdzie widz nie musi być tylko widzem, może się przyłączyć i zaprezentować. Konkurs jest całkowicie amatorski i jest przede wszystkim pretekstem, motywacją dla niezdecydowanych.

Końcowym aktem wydarzenia będzie rarytas dla miłośników tej muzyki. Recital Wolnej Grupy Bukowina. Wolna Grupa polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock.

Nie zmarnujcie tej okazji i przyjdźcie na ustroński rynek 29 czerwca 2014. Zabierzcie ze sobą swoich znajomych. Grających znajomych namówcie na udział w konkursie i dopingujcie ich jak najmocniej. Przypomnijcie sobie wszystkie te chwile przesiedziane przy ogniskach, spędzone w chatkach studenckich i schroniskach. Wszystkie wakacje na obozach harcerskich. To wspaniała okazja by odświeżyć parę wspomnień. Ta impreza będzie wspaniała tylko z Waszym aktywnym udziałem. I jeszcze jedno. Podczas występów na imprezach plenerowych występuje tylko młodzież. Czyżby starsi zapomnieli jak to się robi? Zapomnieli jak się bawić? A może potraficie to lepiej od nich. Czas im to udowodnić.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009