Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Noc Muzeów 2012 w Muzeum w Bielsku-Białej

Noc muzeów

Noc muzeów


Noc Muzeów 2012 w Muzeum w Bielsku-Białej

Data: 17 maja 2012 Region: Bielsko-Biała

Dziewiętnasty maja, godzina 20.00 W Muzeum na Wzgórzu rusza nocna fiesta! Wieczorne zwiedzanie i atrakcji masa Tu na Noc Muzeów wszystkich się zaprasza! Staną więc otworem zamkowe podwoje I powita wszystkich woj zakuty w zbroję. Atrakcji i zabaw będzie co nie miara Czy przyjdzie samotnik, rodzina czy para. Dawnego pisania sztukę ujawnimy, A smakoszów sztuki do komnat wpuścimy. Najmłodsi za skarbem będą się uganiać I bajek stronice czytane pochłaniać. Gościom pokażemy cenne starodruki, Opasłe tomiska, piękne białe kruki, A konserwatorzy ksiąg oprawnych w skórę Procesu naprawy wyjaśnią naturę. Wszystko to - i więcej - w baśniowej oprawie, Gdyż bajkę o Wzgórzu przy setnej zabawie Promować będziemy, a każdy ciekawy, Kto kupi baśń naszą, zakasa rękawy I długą historię Muzeum Bielskiego Pozna szczegółowo z wierszyka lekkiego.Zapraszamy na osobliwą podróż w bajkowy świat, gdzie będzie można spotkać zamkowe duchy, ożywione eksponaty, historyczne postacie i tajemniczych agentów. W ekscytujący bajkowy klimat wprowadzi naszych gości niezwykła postać, która opowie o „cudach na bielskim zamku”. Muzealna gra „Zagubieni w czasoprzestrzeni” pozwoli uczestnikom poczuć, czym grozi igranie z czasem. W średniowiecznym skryptorium będzie można poznać „Sztukę dawnego pisania”, a muzealny konserwator przedstawi tajniki swego fachu. To wszystko i wiele innych atrakcji w jedyną taką noc roku.

Harmonogram:
20.00 – otwarcie Muzeum
20.30 – rozpoczęcie gry „Zagubieni w czasoprzestrzeni”
20.40, 21.40, 22.40 – prezentacja bajki „Trącanie czasem, czyli cuda na bielskim zamku”
22.00 – rozpoczęcie etapu finałowego gry
23.30 – ostatnie wejście do Muzeum
24.00 – zamknięcie Muzeum

Ponadto:
warsztat „Sztuka dawnego pisania”,
prezentacja „W pracowni muzealnego konserwatora” i wystawy „Starodruki ze zbiorów Muzeum w Bielsku-Białej”,
„Wystawa malarstwa Romy Ligockiej. Obrazy i słowa” oraz Grzegorz Hańderek „w miejscu. untitled”

Bilet wstępu na Noc w Muzeum to jedynie 2zł

UWAGA! UWAGA! W związku z kumulacją niewyjaśnionych zjawisk paranormalnych, każda pomoc w opanowaniu tego „bajkowego” chaosu będzie mile widziana.

Dlatego zachęcamy naszych gości do ujawnienia swojej prawdziwej twarzy agentów Men in Black i przyjścia do Muzeum w stroju służbowym.

Więcej na stronie muzeum. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009