Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Karmienie zwierząt na szlaku jest złe

Karmienie zwierząt na szlaku jest złe

Fot. Arch. Beskidy24.pl

Komuś w plecaku rozgniecie się pomidor i go wyrzuca, bo może przyjdzie biedny misio i go zje. Takie zachowanie jest karygodne.

Przyrodnicy podkreślają, że dokarmianie dzikich zwierząt czasem jest wydawaniem na nie wyroku śmierci. Tak było z niedźwiedzicą Magdą, która dokarmiana przez turystów musiała być w końcu umieszczona w ogrodzie zoologicznym, gdzie zdechła. Podobny los spotkał jej dwa niedźwiadki. Jeden z nich przez wiele lat był przetrzymywany w betonowym bunkrze w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu.


Naszemiasto.pl


Data: 30 kwietnia 2008 Region: Góry

Karmienie zwierząt na szlaku jest złe


Turyści, nie dokarmiajcie dzikich zwierząt! - apeluje przed długim weekendem majowym Tatrzański Park Narodowy. To może skończyć się źle zarówno dla człowieka, jak i dla zwierzęcia.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych kilku dni polskie Tatry odwiedzi kilkaset tysięcy turystów. Tymczasem wciąż zdarzają się przypadki karmienia i wabienia przez ludzi dzikich zwierząt. Czasem z tego powodu dochodzi do tragedii. Pod koniec ubiegłego roku turyści w Tatrach utopili niedźwiadka, bo ten zwabiony kanapkami nie chciał potem odejść. Stąd apel przyrodników.

- Tym najważniejszym dla nas przesłaniem jest "Nie oswajaj" - podkreśla Paweł Skawiński, dyrektor TPN. - Nie zbliżaj się, nie karm.


Przede wszystkim w świadomości każdej osoby, która wybiera się w Tatry, powinien być wpisany zakaz dokarmiania dzikich zwierząt. Nawet rzucenie koło szlaku papieru po kanapce też jest deprawacją zwierzęcia, zmianą jego behawioru. Chodzi nam zarówno o to świadome dokarmianie zwierząt czy ich oswajanie, ale też i takie bezwiedne. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009