Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Taternikowi, który spadł ze Świnicy, grozi amputacja nogi

Taternikowi, który spadł ze Świnicy, grozi amputacja nogi
Północna ściana Świnicy  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Ciężko ranny taternik późnym wieczorem został przetransportowany śmigłowcem do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Być może krakowskim lekarzom uda się sprawić, że młody mężczyzna nie będzie do końca życia kaleką.


Naszemiasto.pl

Beskidy24.pl

Data: 2 lipca 2008 Region: Tatry

Taternikowi, który spadł ze Świnicy, grozi amputacja nogi


Wczoraj po południu ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) otrzymali informację o wypadku taternickim w rejonie Świnicy. Natychmiast zorganizowano akcję. Ratownikom udało się szybko odnaleźć 25-letniego mężczyznę, mieszkańca Małopolski. Jego stan był bardzo poważny. Przewieziono go do zakopiańskiego szpitala.

- Taternik wspinał się północnym Filarem Świnicy - relacjonuje Mieczysław Ziach, dyżurny ratownik TOPR.- W pewnym momencie odpadł ze ściany razem z ruchomym blokiem skalnym. Na dodatek zaklinował się i cała ta skalna płyta runęła mu na nogi.
Mężczyzna ma ciężkie, otwarte złamania obu nóg. Grozi mu amputacja prawej. Zakopiańscy lekarze zadecydowali, że pomóc mogą mu specjaliści z Krakowa.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009