Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Misztrzostwa Polski Diverse Downhill Contest

Misztrzostwa Polski Diverse Downhill Contest
Na Stożku w niedzielę zebrała się spora grupa kibiców, część z nich były to osoby, downhillowcy którzy z racji trudności trasy nie zdecydowali się wystartować w zawodach. Doping na trasie był fantastyczny, gdy tylko faworyci pojawiali się na horyzoncie, wrzawa niosła się już po lesie, a zawodnicy niesieni jak na skrzydłach dawali z siebie wszystko.

Emocji na trasie nie brakowało. Nie obyło się bez groźnie wyglądających gleb, ryzyko wkalkulowane jest w ten sport, zawodnicy skaczą, wręcz latają na rowerach na milimetry przeciskając się między drzewami. Mimo, że kilka wypadków wyglądało dosyć groźnie, skończyło się na potłuczeniach i odrapaniach.

Korzystając z okazji zapraszamy na kolejne zawody - finał Pucharu Polski Diverse Downhill Contest 24 sierpnia do Kasiny Wielkiej. Zapraszamy również do obejrzenia oficjalnej strony imprezy pod adresem www.freestyle.pl/downhill gdzie na bieżąco można znaleźć informacje o cyklu, zdjęcia i filmy z poprzednich edycji.

Sponsorem Mistrzostw Polski Diverse Downhill Contest są: Diverse, Nissan, miasto Wisła, Festina i Prong.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Wisły


Beskidy24.pl

Data: 23 lipiec 2008 Region: Wisła

Misztrzostwa Polski Diverse Downhill Contest


Najlepsi krajowi downhillowcy walczyli w niedzielę na wiślańskim Stożku w mistrzostwach Polski Diverse Downhill Contest. Mimo, że trasa była arcywymagająca i miejscami przypominała poligon po ćwiczeniach czołgów, na starcie stanęło 170 zawodników.

Ścigano się w 7 kategoriach, w tym 4 z nich, w których zawodnicy posiadają licencję PZKOL [Polski Związek Kolarski] zaliczane były do oficjalnych Mistrzostw i Pucharu Polski. W pozostałych amatorskich kategoriach walczono o punkty i nagrody Diverse Downhill Contest.

Najszybciej 1,5 km trasę z czasem 2.14.78 pokonał Maciej Jodko[RMF FM Mountain Dew] potwierdzając tym samym swoją dominację na scenie downhillowej i broniąc tytułu Mistrza Polski w kategorii elita. Tuż za nim z minimalną stratą czasową uplasowali się Arek Perin [MKBike online] i powracający po kontuzji Grzegorz Zieliński. W pozostałych kategoriach białoczerwone koszulki mistrzów Polski przywadziali: kobiety - Anna Rucińska [E-Pay Bike Team]; masters - Tasz Szymon [SN-PTT Zakopane Karpiel Bikes]; junior - Wincenciak Grzegorz [Biotop KS PKS Dębnicki]. Najlepsi polscy downhillowcy oprócz medali i koszulek otrzymali nagrody ufundowane przez Diverse’a, Nissana i Red Bulla.

Zawody odbywające się pod szyldem Diverse Downhill Contest zorganizowano na Stożku już po raz trzeci, ale trasa jeszcze nigdy nie była tak trudna jak w niedzielę. Wytyczona została przez Arka Perina [vice mistrza Polski] na wzór tras Pucharu Świata. Zaczynała się przy schronisku na Stożku, biegła leśnymi duktami i kończyła przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Przed zawodami padał deszcz, więc po każdym przejeździe ścieżki coraz bardziej przypominały zaorane pole, a spod ziemi powychodziły kamienie i korzenie, co było jeszcze dodatkowym utrudnieniem.

Trasa godna mistrzostw Polski, było na niej wszystko co powinno być na prawdziwej trasie zjazdowej: kamienie, korzenie, skocznie, trochę odcinków do pedałowania. Dodatkowo trasa byla stroma i śliska. Nie sposób było wystrzec się błędow. Moj przejazd finałowy nie byl najlepszy, popełniłem kilka błedów, ale na szczęście udało się wszystkich pokonać – na spokojnie relacjonował Maciek Jodko, który już na mecie był pewny swojej wygranej.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009