Beskidy24 » Artykuły » Relacja z zawodów MTB „TITUS POLSKA 8h na okrągło” w Brennej

Relacja z zawodów MTB „TITUS POLSKA 8h na okrągło” w Brennej

Najsympatyczniejsza rywalizacja rozegrała się w ostatniej kategorii Team złożonej z 3- lub 4-osobowych zespołów. Same nazwy zespołów jak PATATAJ, czy RACH CIACH CIACH wskazywały, że ich zawodnicy mają duże poczucie humoru i na równi z rywalizacją cenią sobie dobrą zabawę. MTB „TITUS POLSKA 8h na okrągło”Rywalizację ostatecznie wygrał team PATATAJ w składzie Pirx, Sweeter i Adp007, a RACH CIACH CIACH w składzie: Wilk, Gierek, Hudy, Katsumoto z przyjemnością tą wyższość uznał.
Po zawodach o godzinie 20:00 odbyło się uroczyste zakończenie w Restauracji Centrum Turystycznego BIG PARK w Brennej. Puchary, medale i dyplomy wręczała zwycięzcom osobiście Wójt Gminy Brenna – Pani Iwona Szarek, która objęła swoim Patronatem zawody w Brennej. Następnie z dużymi emocjami rozlosowano wspaniałe nagrody ufundowane przez Sponsorów: plecaki rowerowe PAJAK SPORT, urządzenia GPS firmy GARMIN oraz główną nagrodę dla uczestników obu edycji rama TITUS Racer X, która trafiła w ręce szczęśliwego Sławka.

Na drugi dzień dla wszystkich chętnych została zorganizowana wycieczka rowerowa, tym razem zdobyta została Barania Góra.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejne zawody „8h na okrągło” w przyszłym roku. Zapowiedzi na pewno ukażą się na stronie organizatora www.horizofive.com, a także na stronach Patronów Medialnych m.in. www.gazeta.pl, www.rower.com, czy www.forumrowerowe.org

Specjalne podziękowania dla Pana Andrzeja Kłody z portalu www.ox.pl za udostępnienie zdjęć.

Darek Ćwik
Horizon Five

Data: 16 grudnia 2007 Region: Brenna

Brenna, przepiękna miejscowość w Beskidzie Śląskim, bardzo chłodno i mokro przywitała zawodników i kibiców drugiej edycji zawodów MTB TITUS POLSKA 8h na okrągło.

MTB „TITUS POLSKA 8h na okrągło”W minioną sobotę 15. września br. Pomimo niesprzyjającej aury na starcie stanęło 29 śmiałków z różnych zakątków Polski. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęły się 8-mio godzinne zmagania z bardzo wymagającą trasą, której sam profil wzbudzał respekt u najlepszych zawodników. Jednak dopiero bezpośrednie zetknięcie się z nią uzmysłowiło wielu uczestnikom jaki los zgotowali im organizatorzy z Horizon Five.

MTB „TITUS POLSKA 8h na okrągło”Na ok. 10-cio kilometrowej pętli udało im się zawrzeć esencję Beskidzkich szlaków. Dwa bardzo strome i wyczerpujące podjazdy dające w sumie ponad 500 m przewyższenia, piękne singieltracki, strome kamieniste zjazdy i na sam koniec downhill stokiem narciarskim na „krechę”! Na pierwszym okrążeniu zawodnicy oswajali się z trasą, za to na kolejnych mogli sobie już poszaleć (przynajmniej przy jeździe w dół ;) ). Z każdą godziną i z każdym kilometrem zmęczenie dawało się mocno we znaki startującym. Trudne warunki nie oszczędzały również sprzętu. Zawody zakończyły się po ośmiu godzinach zmagań przede wszystkim z samym sobą, można było podliczyć wyniki, czyli ilość zaliczonych okrążeń.
Najważniejsze jednak było to, że wszyscy ukończyli zawody cało i zdrowo, a zabezpieczający trasę Goprowcy i Ratownicy Medyczni mogli być tylko biernymi obserwatorami :)
Zawody rozegrano w kilku kategoriach.

MTB „TITUS POLSKA 8h na okrągło”Najliczniej obsadzona była kategoria Solo Mężczyzn, w której wystartowało 11 zawodników. Zwycięzcą został Łukasz Rycombel, drugie miejsce zajął Dawid Branny, na trzecim miejscu uplasował się Euzebiusz Wiśniewski. Tylko 20 sekend zabrakło ambitnemu Wojtkowi Chowaniec w walce o podium!

W kategorii Solo Kobiet wystartowała jedna zawodniczka Helena Gromek, która z sukcesem pokonała trasę.

Kategoria Solo jest najbardziej wymagającą kategorią, ponieważ najambitniejsi zawodnicy jeżdżą po trasie non stop bez zmian przez 8 godzin!

W kolejnej kategorii DUO Mix zmierzyły się ze sobą dwa teamy TWOMARK CANNONDALE TYTAN z utytułowanymi zawodnikami Iloną Cieślar i Sławkiem Śliż oraz nowy team TITUS POLSKA złożony z Asi Grucy i Tomasza Cieślar. Po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji TITUS POLSKA wziął rewanż za porażkę w pierwszych zawodach „8h na okrągło” w Białce Tatrzańskiej.

W kategorii DUO Mężczyzn rywalizowały ze sobą 3 teamy. Ostatecznie wygrał team MEDIA ATTIQUE ARCTIC Team w składzie Jan Grzempa i Jakub Boczek, na drugim miejscu uplasował się rodzinny team ŚWIERZAKI Michał Buczek i Adam Buczek, a trzecie miejsce zajął team RAVI Piotr Rodinger i Radek Żarczyński.