Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Wypadek na Orlej Perci

Wypadek na Orlej Perci
Rysa Zaruskiego  Fot. A.Marasek

Przypominamy wszystkim turystom, iż dla własnego bezpieczeństwa należy zostawić informacje o trasie planowanej wędrówki i dacie powrotu w miejscu zamieszkania lub pobytu.

Piotr Bednarz
TOPR

Beskidy24.pl

Data: 3 listopad 2008 Region: Tatry

Wypadek na Orlej Perci


Niedziela godz.11.55. W trakcie patrolu w rejonie Koziej Przełęczy, dwójka ratowników TOPR, zauważyła machającego rekami człowieka w Rysie Zaruskiego (jest to bardzo stromy skalny żleb opadający do dol.Koziej z grani Koziego Wierchu).

Dzięki sprzyjającej pogodzie możliwe było użycie śmigłowca TOPR. Załoga śmigłowca ewakuowała turystę z miejsca wypadku i przewiozła do szpitala. Akcja została zakończona w niecałą godzinę.

Mężczyzna był poza szlakiem, w eksponowanym trudnym terenie, pomiędzy dwoma pionowymi ściankami skalnymi. Twierdził że zsunął się w to miejsce spadając z grani.
Nie miał możliwości powiadomienia kogokolwiek, gdyż podczas upadku zgubił telefon komórkowy.
Doznał ogólnych potłuczeń i był wychłodzony. Jak twierdzi przebywał w miejscu z którego został podjęty przez ratowników od piątku!!

To już czwarty poważny wypadek wciągu dwóch tygodni w rejonie Hali Gąsienicowej, tym razem ze szczęśliwym zakończeniem.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009