Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 12.01.2009

Dolina Białej Wody, widok w kierunku przełęczy Polski Grzebień i Zadniego Gerlachu.  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Dolina Białej Wody, widok w kierunku przełęczy Polski Grzebień i Zadniego Gerlachu. Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Warto zadbać o to by dobierać dla nich stoki bezpieczne i odpowiadające ich umiejętnościom. Warto również skorzystać z usług licencjonowanych szkół narciarskich. Instruktorzy oprócz nauki techniki nauczą też bezpiecznej jazdy na stokach.

W Tatrach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. Śniegu nie za wiele ale jest nadzieja  na opady  pod koniec tygodnia. Poprawi to warunki na trasach w rejonie Kasprowego Wierchu, ale utrudni warunki turystyczne i wspinaczkowe.

Adam Marasek
TOPR

Data: 16 styczeń 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 12.01.2009


U nas piękna zima. Mróz zelżał, słoneczko świeci, śniegu na  stokach sporo, tam gdzie pracowały śnieżne armatki. Kto teraz przyjechał pod Tatry może nacieszyć się pięknymi widokami i bez tłoku pojeździć na wszystkich wyciągach. Nawet nie trzeba stać w kolejce do kolejki na Kasprowy, bo narciarzy i turystów nie ma zbyt wielu.

W górach tydzień minął spokojnie.
W piątek 9.01. na drodze do Morskiego Oka poważnie zasłabł 35-letni turysta z Anglii. Został on śmigłowcem przetransportowany do szpitala.
W godzinach popołudniowych z Kalatówek do szpitala przewieziono turystę z dolegliwościami sercowo krążeniowymi.

Mniej pracowity okres niż w poprzednich tygodniach mają ratownicy pełniący dyżury na stokach narciarskich. Dzieję się tak, bo opuścili Podhale turyści zza wschodniej granicy, którzy dość tłumnie odwiedzali nasze stacje narciarskie. A że ich odwaga często przewyższała narciarskie czy snowboardowe umiejętności stąd i wypadków było sporo.

Wkrótce zaczynają się zimowe ferie szkolne. Pod Tatry znów zjedzie sporo młodych narciarzy na wypoczynek. Apelujemy do opiekunów młodych narciarzy, by zrobili wszystko aby ich podopieczni nie ulegli narciarskim wypadkom.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009