Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 2.02.2009

Na grani Tatr Zachodnich  Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Na grani Tatr Zachodnich Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Kolejna ekipa przeszukiwała grań pomiędzy Wołowcem a Grzesiem. Im też nie udało się napotkać poszukiwanego turysty. Dopiero w poniedziałek rano z pokładu śmigłowca zauważono w rejonie Rakonia poszukiwanego turystę. Został on przetransportowany do szpitala. Samotną wycieczkę przypłacił wychłodzeniem organizmu i lekkimi odmrożeniami.

W Tatrach piękna zima, która powinna utrzymać się przez dłuższy czas . Na wszystkich stokach panują bardzo dobre warunki narciarskie. To dobrze bo trwają ferie młodzieży z kolejnych województw.
Niech młodzi turyści i narciarze cieszą się wspaniałą zimą mając jednak na uwadze podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na wycieczkach jak i na  narciarskich trasach.


Adam Marasek
TOPR

Data: 10 lutego 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 2.02.2009


Minął pierwszy dwutygodniowy okres zimowych ferii. Ponieważ były to "ferie warszawskie" pod Tatrami zjawiło się sporo młodzieży jak i całych rodzin.

W okresie dwóch tygodni ratownicy zwieźli ze stoków narciarskich 280 kontuzjowanych narciarzy i snowboardzistów. To sporo zważywszy, że na trasach były dobre warunki śniegowe a same trasy z reguły wyratrakowane, zabezpieczone i oznakowane. Przyczyn wypadków przychodzi więc szukać u samych narciarzy, których kondycja, narciarskie umiejętności a przede wszystkim  nie przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej jazdy doprowadzały do wypadków.

A w Tatrach też dochodziło do wypadków...

Poniedziałek 26.01.
Podczas wycieczki w Dol. Miętusiej w rejonie Kobylarzowego Żlebu złamała nogę 26-letnia turystka z Krakowa. Ranną śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Niedziela 1.02.
W godzinach popołudniowych w rejonie Nosalowej Przeł. zagubiła się 4-osobowa rodzina Anglików , którzy na nartach  snowboardzie zjeżdżali z Kasprowego. Ratownicy odnaleźli ich po stronie Dol. Olczyskiej i sprowadzili do Zakopanego.

Przez całą noc z noc z 1/2.02. trwały poszukiwania 28-letniego turysty z Tych, który odłączywszy się od kolegów samotnie wędrował granią wokół Dol. Chochołowskiej. W rejonie Łopaty zgubił szlak. Próby telefonicznego naprowadzenia go  na szlak nie powiodła się. Z Centrali w tamten rejon wyruszyła grupa ratowników, którzy nie natrafili na poszukiwanego turystę.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009