Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » V Przegląd filmów górskich w Ustrzykach Dolnych.

V Przegląd filmów górskich w Ustrzykach Dolnych.
W atmosferę Karpackich klimatów wprowadziła zebranych kapela bojkowska „Na drabini”, można było nabyć kartki ze specjalnie przegotowanym stemplem okolicznościowym. Wśród uczestnicy Przeglądu rozlosowano nagrody rzeczowe przygotowane przez głównego sponsora Sklepy Alpin Sport Zakopane. Uczestnicy Przeglądu mieli niepowtarzalną możliwość zdobycia autografu i zrobienia sobie zdjęcia z Krzysztofem Wielickim.

Przegląd jest świetną promocją Bieszczad, propaguje bezpieczną turystykę górską, przybliża piękno gór wysokich.  Zaskakująca frekwencja i bardzo duże zainteresowanie

przeglądem zobowiązuje organizatorów i sponsorów do ponownego zaproszenia w przyszłym roku wszystkich miłośników gór do Ustrzyk Dolnych.

Grzegorz Chudzik
GOPR

Data: 18 lutego 2009 Region: Ustrzyki Górne

V Przegląd filmów górskich w Ustrzykach Dolnych.


7 lutego w Ustrzykach Dolnych odbył się V Przegląd Filmów Górskich organizowany przez Grupę Bieszczadzką GOPR i władze samorządowe miasta i powiatu Ustrzyki Dolne. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, sala kinowa Ustrzyckiego Domu Kultury pękała w szwach.  Dla wielu osób zabrakło miejsc siedzących, cztero godzinną prezentacje filmów i diaporam oglądali na stojąco.


Napięty program obejmował prezentacje:

- Jacka Szarka: pokaz filmu „Bieszczady pod ochroną”,
- Jerzego Szlachcica: diaporamy z Polskich i Ukraińskich Bieszczadów,
- Grzegorza Chudzika: pokaz filmu z zawodów skiturowych w Bieszczadach,
- Waldemara Czado: diaporamy z zimowego przejścia Silvretty w Alpach,
- Jerzego Tomali: reminiscencje wyprawy w góry Mongolii,

K. Wielicki na przeglądzie filmów górskich w UstrzykachGościem specjalnym był - Krzysztof Wielicki, zdobywca „Korony Himalajów”, uczestnik polskich zimowych wypraw w najwyższe góry świata. Podczas półtora godzinnej prelekcji opowiedział o swoich sukcesach, przeżyciach, porażkach. Zaprezentował filmy i zdjęcia z wypraw, których był uczestnikiem. Przeglądowi, jak zwykle, towarzyszyła wystawa fotograficzna, tym razem swoje zdjęcia z wielu wypraw w góry wysokie zaprezentowała Małgorzata Dul z Rzeszowa.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009