Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Relacja z XXVII Ogólnopolskiego Bieszczadzkiego Rajdu Narciarskiego

Fot.: Michał Barzycki

Fot.: Michał Barzycki

Tegoroczny, XXVII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bieszczadzkiego, zaś patronat medialny nad imprezą sprawowała TVP Rzeszów. Koszty uczestnictwa w całości pokrywali uczestnicy a organizację oraz obstawę przewodnicką i zabezpieczenie zapewnili bezpłatnie pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego i ratownicy GOPR.

Głównymi sponsorami imprezy byli: Piekarnia Jadczyszyn z Sanoka, przedsiębiorstwo Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, oddz. w Sanoku, „Drilling Activity” sp. z o.o. Współorganizatorami Rajdu byli: Urząd Gminy w Lutowiskach, Urząd Gminy w Cisnej, którym organizatorzy tą drogą składają podziękowanie.

Ponadto wsparcia udzielili: Spółdzielnia Handlowo – Usługowa „Halicz” Ustrzyki Dolne, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „PRO CARPATHIA”, Bieszczadzkie Centrum i Promocji w Ustrzykach Dolnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Bieszczadzkim Rajdzie Narciarskim, który odbędzie się w drugiej połowie lutego 2010r.

Zdjęcia z Rajdu na stronie http://michalbarzycki.blogspot.com/2009/02/xxvii-ogolnopolski-bieszczadzki-rajd.html

Informacji dotyczące Rajdu udziela Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach, tel. 013 461 03 50, e-mail: oie@bdpn.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć.


Data: 1 marca 2009 Region: Ustrzyki Górne

Relacja z XXVII Ogólnopolskiego Bieszczadzkiego Rajdu Narciarskiego


W dniach 19-22 luty 2009r. odbył się XXVII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski. Tego roku uczestnicy mieli do wyboru cztery trasy, które prowadziły przez Tarnicę, Rawki, Połoninę Caryńską oraz Dolinę Górnego Sanu. Bazą noclegową były Ustrzyki Górne – „Hotel Górski” . Łącznie w imprezie wzięło udział blisko 100 osób z całego kraju. Od czasu reaktywowania Rajdów Narciarskich w Bieszczadzkim Parku Narodowym tj. od roku 1999, z roku na rok przyjeżdża coraz więcej miłośników zimowego wędrowania po górach. Rajd jest kontynuacją Bieszczadzkich Rajdów Narciarskich organizowanych w latach 50tych -70tych przez PTTK.Cel Rajdu to propagowanie zimowego wypoczynku z poznaniem przyrody Karpat Wschodnich oraz popularyzacja mało znanych form aktywnego wypoczynku, tj narciarstwa ski-tourowego i śladowego. W Bieszczadach już jest znaczna baza noclegowa i gastronomiczna zapewniając dobre warunki bytowe zwolennikom pobytu w górach zimą.

Podobnie jak w ubiegłych latach aura sprzyjała uczestnikom. Grubość pokrywy śnieżnej dochodziła od 20-40 cm w dolinach do nawet 70 cm na połoninach. W piątek 20 lutego niebo było bezchmurne i wszyscy mogli podziwiać dalekie panoramy całych Bieszczadów po stronie polskiej, słowackiej i ukraińskiej.

Uroczyste zakończenie Rajdu miało miejsce w sobotę 21 lutego w „Hotelu Górskim” w Ustrzykach Górnych. Każdy otrzymał z rąk W-ce Starosty Powiatu Bieszczadzkiego Zygmunta Krasowskiego i Z-ca Dyrektora BdPN Leopolda Bekiera, Dyplom Uczestnictwa oraz kilka pamiątkowych gadżetów, a przy barze także kufel piwa ufundowanego przez właścicieli obiektu – Annę i Józefa Szymbara. Prezentację przebiegu rajdu i wszystkich zdarzeń na trasach przedstawili poszczególni przewodnicy tras, którymi byli: Franciszek Adamczyk i Paweł Stańko, Stanisław Łokaj i Piotr Gieroń, Sebastian Skoczypiec i Edwin Gorczyca, Tomasz i Piotr Ostrowski. „Hotel Górski” tego wieczoru dosłownie pękał w szwach, a dodatkowo atmosferę podgrzewała kapela WilczEcha z Lutowisk.

Organizatorami byli Bieszczadzki Park Narodowy i Grupa Bieszczadzka GOPR.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009