Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Jubileuszowy rok TOPR rozpoczęty

Jubileuszowy rok TOPR rozpoczęty
- Zjeżdżają do nas również i czworonożni ratownicy - żartuje Adam Marasek ratownik TOPR. - A tak na poważnie to w środę rywalizować będą psy ratownicze i ich przewodnicy. Potem w piątek zaplanowane mamy zawody ski-tourowe. A w sobotę gigant najpierw z akjami, a potem zawody indywidualne. Jeśli pogoda dopisze to chcemy gigant rozegrać na Kasprowym Wierchu. W planach są również wystawy a siedmu ratowników wyruszyło na Dhaulagiri, gdzie na zdobytym szczycie zatkną proporzec TOPR.

Przemysław Bolechowski
POLSKA Gazeta Krakowska

Data: 23 marca 2009 Region: Tatry

Jubileuszowy rok TOPR rozpoczęty


W tym roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe obchodzi stulecie powstania. Z tej okazji w minioną niedzielę siedmioosobowa ekipa wyruszyła w Himalaje z zamiarem zdobycia Dhaulagiri jednego z ośmiotysięczników. Ale i w samym Zakopanem nie zabraknie imprez związanych z jubileuszem.Ratownicy TOPR będą m.in. rywalizować ze swoimi kolegami z całego świata. Pierwsze tego typu zawody zaplanowano na najbliższą środę kiedy to drużyny ratowników wraz z psami lawinowymi będą rywalizować w pozorowanej akcji ratunkowej.

Przez cały 2009 rok Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będę świętować swoje setne urodziny. Najwięcej będzie się działo w październiku i właśnie teraz pod koniec marca. Do Zakopanego zjadą właśnie ratownicy z podobnych organizacji z całej Europy. I tu razem z kolegami TOPR będą nie tylko świętować, ale i współzawodniczyć między sobą. W środę na Hali Gąsienicowej współzawodnictwo rozpoczną psy lawinowe.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009