Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Karpacki Maraton Rowerowy

Karpacki Maraton Rowerowy
Chociaż przebieg wyścigu głównie po drogach asfaltowych i gruntowych może sugerować, że nie będzie to trudna trasa, to jednak nie zapominajmy iż przyjdzie zmierzyć się z terenem górskim i to na dystansie 100 km! Meta usytuowana jest w Myślenicach na Zarabiu. Całość maratonu będzie przebiegała wg oznaczeń głównego szlaku czerwonego, stanowiącego część KSR. Po obu stronach kierownicy przez cały czas rozpościerały się będą niebanalne panoramy Beskidu Niskiego, Sądeckiego i Wyspowego. Po drodze rozmieszczone będą najprawdopodobniej dwa bufety, a na mecie przewidziany jest ciepły posiłek oraz możliwość umycia rowerów - gwarantowana miła atmosfera. Ze względu na różne miejsce startu i mety, uczestnicy mogą skorzystać z odpłatnego transportu z Myślenic do Nowego Sącza (wraz z rowerami), przed startem.

Ze względu na pozyskane dofinansowanie udało się obniżyć wpisowe do 25 zł. Zapraszamy do zapisów, któe dostępne są na stronie organizatora: www.rowery.pttk.pl.


Data: 10 lipca 2009 Region: Beskidy

Karpacki Maraton Rowerowy


Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK już od dłuższego czasu przymierza się do większego zaangażowania w znakowanie szlaków rowerowych (dotychczas skupiał się bowiem na turystyce pieszej). Rosnące zainteresowanie turystyką rowerową, wymaga coraz większego zaangażowania w organizację nowych szlaków, ich ujednolicania i łączenia. Pierwszym krokiem na tej drodze jest projekt pod nazwą Karpacki Szlak Rowerowy.

Wraz ze szlakami łącznikowymi w Małopolsce jego długość wynosi ok. 800 km. Trasy są tak wyznaczone, aby turysta mógł zapoznać się z najcenniejszymi przyrodniczo i kulturowo skarbami regionu małopolskiego (w przyszłości zasięg projektu ma się rozszerzać na inne regiony). Szlaki wyznaczane są zazwyczaj po mniej uczęszczanych drogach asfaltowych i szutrowych, tak, aby ich pokonanie było możliwe na rowerze trekkingowym objuczonym sakwami.

Ponieważ znakowanie trwa pełną parą i cały projekt nabiera konkretnych kształtów, czas pomyśleć o popularyzacji. W tym celu 8 sierpnia 2009 roku o 10:00 wyruszy z Nowego Sącza I Karpacki Maraton Rowerowy.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009