Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » I Rajd Młodzieży Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Uczestnicy rajdu

Uczestnicy rajdu


Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbył się przemarsz uczestników rajdu ze szczytu Rosochatki do Starej Wsi, a następnie przejazd autokarem do budynku Gimnazjum w Krużlowej. Tam nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród drużynom zwycięskim. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 1b (G. Frączek, D. Forczek, Ł. Filipowicz, Sz. Bocheński, M. Chronowska) – 1 miejsce, uczniowie klasy 2 b (M. Gruca, M. Mężyk, M. Wójcik, A. Olech i Paweł Olszanecki) -2 miejsce i uczniowie klasy 3a (S. Czernecki, P. Mikulski, N. Mikulska, M. Chronowska, R. Jaworecki) -3 miejsce. Sponsorem nagród była firma D.B.KROKBUD SPÓŁKA Z O.O. z Siołkowej oraz Wydawnictwo Nowa Era. Organizator rajdu- p. mgr Monika Nosal zadbała również o to, aby każdy jego uczestnik otrzymał ekologiczną pamiątkę – drzewko iglaste ufundowane przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Nawojowa.

Mamy nadzieję, że naszą szkolną tradycją stanie się organizacja tego typu przedsięwzięć, które bez wątpienia w ciekawy i, co ważne, bliski uczniom sposób łączą promocję wśród młodzieży aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu z kształtowaniem wśród nich proekologicznych postaw.

Monika Nosal
Elżbieta Michalik

Data: 19 lipca 2012 Region: Beskidy

I Rajd Młodzieży Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Krużlowej Wyżnej na Rosochatkę


Czy można połączyć sport i zdrowy styl życia z ekologią? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczniowie naszego gimnazjum, którzy 6 czerwca 2012 roku z okazji obchodów Dnia Sportu i Dnia Ochrony Środowiska uczestniczyli w pieszym rajdzie na Rosochatkę. Każdą klasę reprezentował sześcioosobowy zespół uczniowski z opiekunem. Drużyny rywalizowały ze sobą na szlaku turystycznym prowadzącym z Cieniawy na szczyt Rosochatki (753 m n.p.m.), stawiając czoła czterem konkurencjom.W pierwszym przygotowanym dla nich miejscu zadaniowym musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania pospolitych gatunków roślin oraz znajomością ciekawostek dotyczących ochrony gatunkowej roślin. Następnie na trasie zatrzymała ich konieczność udzielenia pierwszej pomocy w symulowanych sytuacjach. W tej konkurencji gościnnie sędziowali strażacy- ratownicy z zaprzyjaźnionych, miejscowych (Krużlowa Wyżna i Stara Wieś) jednostek OSP- druhowie: Grzegorz Tarasek i Tomasz Michalik, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji rajdu, życzliwość i poświęcony nam czas.

Spryt i spostrzegawczość drużyn uczniowskich sprawdzało jedno z bardziej absorbujących zadań. Na trasie szlaku, którym podążały grupy, uczniowie mieli na podstawie zdjęcia zlokalizować miejsce, w którym, dla każdej z drużyn ukryto wcześniej sześć fantów. Poszukiwacze dosłownie przeczesywali teren, gdyż odnalezienie ich umożliwiało drużynom realizację już na szczycie Rosochatki kolejnego zadania- ułożenia z puzzli obrazka przedstawiającego sąsiedni szczyt- Jaworze. Spośród szeregu umiejętności ułatwiających przetrwanie w terenie wybrano również rozkładanie namiotu. W tej konkurencji, oprócz czasu, w jakim każda z drużyn wyprawy rozkładała namiot, oceniano integrację zespołów biorących udział w rajdzie.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009