Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Szerokie możliwości rozwoju umiejętności narciarskich

Trzy Doliny w Austrii

Trzy Doliny w Austrii


Data: 23 marca 2015 Region: Góry

Szerokie możliwości rozwoju umiejętności narciarskich


Jeśli potrafimy już jeździć na nartach, poszukujemy podczas ferii najlepszych możliwych stacji narciarskich, gdzie rzeczywiście w spokoju moglibyśmy szlifować i rozwijać swoje sportowe umiejętności. W polskich kurortach narciarskich, m.in. w Zakopanem, Karpaczu czy w Szklarskiej Porębie zwykle panuje tłok i nie ma miejsca na swobodną jazdę. Trzeba omijać amatorów uczących się narciarstwa. Poza tym, wcale nie jest powiedziane, że trafimy w pogodę i stoki będą przygotowane do szusowania na nartach lub desce snowboardowej. O takie kwestie nie trzeba się martwić w przypadku wyjazdu do największego w Europie, jeśli nie na świecie, kurortu narciarskiego - Trzy Doliny w Austrii.

Zalety regionu

Austria jest jednym z europejskich krajów słynących z doskonale przygotowanych na potrzeby turystów - miłośników tzw. białego szaleństwa, ośrodków narciarskich. Można tam szusować od grudnia po kwiecień, choć pierwszy i ostatni miesiąc okresu zimowego jest określany mianem niskiego sezonu. Dla Polaków wyjazd pod koniec marca do austriackich Alp to dobry pomysł, z uwagi na niższe ceny i mniejszy tłok w popularnych pensjonatach w górach.

Austriackie „Trzy Doliny”, czyli Tre Valli to świetnie przygotowany kompleks narciarski, oferujący liczne atrakcje nie tylko dla zapalonych narciarzy, ale i dla miłośników pieszych wędrówek, snowboardzistów czy rodzin z dziećmi, które chcą bawić się na sankach na stokach. Organizacja w „Trzech Dolinach” jest doskonała, przez co turyści mogą bez przeszkód oddawać się swoim pasjom sportowym.

1180 km tras narciarskich

Ta informacja na pewno zainteresuje wszystkich miłośników jazdy na nartach czy snowboardzie. W Trzech Dolinach w Austrii znajduje się 1180 km tras narciarskich oraz 464 nowoczesnych ośrodków narciarskich. Trasy mają różny stopień trudności i położone są na wysokości od 1000 do nawet 2800 m n.p.m. Często są one naśnieżane, jeśli zajdzie taka konieczność, choć na ogół pogoda w Austrii sprzyja narciarzom. Trzy Doliny obejmują swoim zasięgiem regiony:

  • San Pellegrino,
  • Alpe di Lusia-Moena,
  • Falcade.

Miejsce jest sławne na całą Europę z uwagi na odpowiednie do uprawiania narciarstwa warunki, które utrzymują się przez niemalże pół roku.

Źródło: http://www.snowshow.pl/resorty,Les-Menuires,72GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009