Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » XI Regatta Maraton Gorce

XI Regatta Maraton Gorce

XI Regatta Maraton Gorce


Data: 1 października 2015 Region: Beskidy

XI Regatta Maraton Gorce


5 września 2015 r. odbyła się już XI edycja biegu górskiego główną granią Gorc. Jak co roku 40-kilometrowa trasa rozpoczynała się w Krościenku nad Dunajcem i przebiegała przez cały masyw Gorców, kończąc się na urokliwej polanie w granicach Nowego Targu.Dla chętnych przygotowano także krótszą wersję trasy - półmaraton, startującym w  Przełęczy Knurowskiej. Przewyższenia w górę wyniosły 1810 m, zaś w dół 1404 m, co w połączeniu z leśnymi ścieżkami gwarantowało przyjemne, acz wymagające warunki do biegu.  Do Turbacza trasa zawodów pokrywała się z czerwonym szlakiem turystycznym, zaś ze szczytu Turbacza do Nowego Targu z szlakiem zielonym, prowadząc w sumie przez trzy szczyty: Lubań (1211 m n.p.m.), Kiczorę (1282 m n.p.m.) i Turbacz (1255 m n.p.m.). Uczestnicy zakosztowali zatem zarówno pięknych widoków, jak również męczących podbiegów i zbiegów.

Impreza cieszyła się niezmiennie dużą popularnością. Rokrocznie przybywa chętnych do udziału w zawodach. Więcej informacji na : http://www.maratongorce.plGaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009