Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Wybierasz się do Słowacji? Zabierz ze sobą euro! Wybierasz się ...

 Wybierasz się do Słowacji? Zabierz ze sobą euro! Wybierasz się do Słowacji? Zabierz ze sobą euro!

Data: 24 listopada 2017 Region: Góry

Wybierasz się do Słowacji? Zabierz ze sobą euro! Wybierasz się do Słowacji? Zabierz ze sobą euro!

Słowacja to kraj ciekawy i bardzo urozmaicony. Można wybrać się na weekendową wycieczkę  w góry z całą rodziną albo spędzić tu cały urlop. Walutą obowiązującą na Słowacji jest euro. Nie przepłacaj w zwykłym kantorze i kup euro w najlepszej cenie – pieniądze przydadzą się przy wielu tutejszym atrakcjom!

Ceny na Słowacji są nadal niewygórowane, choć odeszły już w niepamięć dobre czasy sprzed 2009 r., gdy wszystko było tu naprawdę bardzo tanie. Opłaty za wstęp do różnych miejsc są nadal symboliczne, a Słowacy to naród sympatyczny i pozytywnie nastawiony do Polaków. Warto spróbować słowackiej kuchni. Dania, takie jak np. bryndzowe haluszki są przepyszne, pomimo faktu, że nie należą do lekkich.

 

Zanim wyjedziesz- kup walutę

Zaopatrzenie się w euro wydaje się proste – wystarczy pójść do najbliższego kantoru i wymienić pieniądze. Nie należy jednak postępować pochopnie: okazuje się, że na tej transakcji można zyskać więcej, niż się wydaje! Tradycyjny punkt nie daje najkorzystniejszej oferty – jego celem jest maksymalny zysk. Stacjonarny kantor zarabia na tzw. spreadach, tj. różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i kupna waluty obcej. Spready te są zwykle bardzo wysokie. Znacznie lepiej jest skorzystać z oferty kantoru internetowego. Nie jest on ograniczony terytorialnie ani czasowo. Transakcje realizowane są bez przerwy, a spready są niskie. Więcej o kantorach internetowych można dowiedzieć się na stronie www.gdansk4u.pl.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Planując kupić np. 1000 Euro, w stacjonarnym punkcie wymiany walut zapłaci się ponad 4344,20 PLN, podczas, gdy w internetowym kantorze tylko około 4250,70 PLN (kurs: 4,2507). Daje to oszczędność ponad 93 PLN na jednej transakcji. Dla oszczędnych jest to bardzo duża kwota! Proponowane rozwiązanie jest bardzo korzystne również dla osób pracujących za granicą lub też często wyjeżdżających. Opłaca się ponadto wszystkim tym, którzy zaciągnęli kredyt w obcej walucie, np. we franku szwajcarskim. W tym przypadku opcja wyboru kantoru internetowego, na przestrzeni kilkudziesięciu lat przyniesie oszczędności rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc sprawdzić aktualny kurs euro w kantoronline.pl. 


Komentarze

 

 • dodano marca 6, 2018 15:06

  Dodany przez: Roman , temat: artykuł

  Byłem i zdecydowanie się zgadzam z treścią artykułu ;)

 • dodano lutego 12, 2018 08:14

  Dodany przez: Baintex , temat: artykuł

  Nieźle !

 • dodano lutego 7, 2018 15:55

  Dodany przez: Redartrs , temat: artykuł

  Nieźle bardzo fajnie !

 • dodano lutego 5, 2018 10:44

  Dodany przez: Rudowska , temat: Super!

  Nieźle fajny artykuł

 • dodano stycznia 31, 2018 09:31

  Dodany przez: Retylkan , temat: artykuł

  Nieźle

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009