Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na snowboard?

Snowboardowe szaleństwo

Snowboardowe szaleństwo


Data: 1 marzec 2018 Region: Beskidy

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na snowboard?


Towarzystwa ubezpieczeniowe wskazują, że snowboardziści dwa razy częściej niż narciarze doznają urazów na stoku. Przyczyną większości wypadków jest zbyt szybka jazda na desce. Aby zminimalizować przykre konsekwencje odniesienia kontuzji, warto posiadać ubezpieczenie turystyczne.


Wokół snowboardu krążą mity, że jest to sport bardzo trudny, męczący i wymagający dużej sprawności fizycznej. Tymczasem znawcy tematu przekonują, że jazdy na desce można się nauczyć znacznie szybciej niż na nartach. Jedynym problemem dla początkujących jest korzystanie z wyciągów i częste upadki. Jeśli jednak zainwestujemy w kilka lekcji, mamy odpowiednie wiązania oraz strój i opanujemy technikę bezpiecznego padania, możemy samodzielnie jeździć już po kilku godzinach nauki. Niezaprzeczalną zaletą snowboardu jest widowiskowość jazdy i brak konieczności posiadania kijków.

Czy ubezpieczenie na snowboard to konieczność?

Ubezpieczenie turystyczne uwzględniające jazdę na snowboardzie powinni jednak wykupić zarówno początkujący, jak i zaawansowani amatorzy tego sportu, szczególnie udając się za granicę. W Polsce opieka lekarska jest darmowa, ale w Czechach, Austrii czy we Francji, gdzie na fanów snowboardu czekają doskonale przygotowane snowparki, koszty leczenia i akcji ratowniczej musimy pokryć z własnej kieszeni. Do najczęstszych kontuzji podczas jazdy na desce zaliczamy:
•    urazy nadgarstka (około 25% wszystkich kontuzji),
•    urazy głowy,
•    urazy barku (13% wszystkich kontuzji),
•    urazy łokci,
•    urazy kręgosłupa.
Urazy nóg dotyczą niemal wyłącznie stawów kolanowych czy skokowych i spowodowane są zazwyczaj słabą rozgrzewką przed jazdą lub niewłaściwym doborem wiązań i butów.

Jaka polisa dla snowboardzisty?
Warto pamiętać, że poszczególni ubezpieczyciele klasyfikują snowboarding odmiennie, co warto uwzględnić przy wyborze polisy. Allianz Direct nawet amatorskie uprawianie narciarstwa lub snowboardu uznaje za sport wysokiego ryzyka, a jazdę poza wyznaczonymi trasami – za sport ekstremalny. W PZU jazda poza oznaczonymi stokami, nawet amatorska, będzie zaś interpretowana jako sport wysokiego ryzyka. Typowe ubezpieczenie na snowboard z wakacyjnapolisa.pl powinno zawierać:
•    ubezpieczenie kosztów leczenia,
•    ubezpieczenie akcji ratunkowej i transportu medycznego (dołączane do ubezpieczenia KL lub Assistance),
•    ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
•    ubezpieczenie OC i OC sportowe,
•    ubezpieczenie bagażu i sprzętu.

Aby ubezpieczenie było skuteczne, niezwykle ważne są sumy gwarantowane poszczególnych polis wchodzących w skład pakietu. Dla osób odpoczywających w kraju ważne jest NNW i OC. Natomiast dla wybierających się za granicę – pokrycie kosztów leczenia i akcji ratunkowej dostosowane pod względem sumy ubezpieczenia do cen za świadczenia medyczne obowiązujących w danym kraju.

Pamiętajmy, że nie warto kupować polis z sumą ubezpieczenia mniejszą niż 300 tys. zł za koszty leczenia, akcji ratunkowej i transportu medycznego, a także 50 tys. NNW i 150 tys. OC. Równie istotny jest bogaty pakiet Assistance, umożliwiający 24-godzinną pomoc tłumacza i porady medyczne oraz prawne.

Jazdy na desce może się więc nauczyć niemal każdy powyżej 3. roku życia o dobrej kondycji fizycznej. Przed rozpoczęciem poszukiwań optymalnej polisy snowboardowej warto przeczytać porady zawarte w dziale ubezpieczenie turystyczne na narty z wakacyjnapolisa.pl – skrócą nam one czas poszukiwania i pomogą dobrać ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.GaleriaKomentarze

 

 • dodano kwiecień 12, 2018 12:07

  Dodany przez: Kacper , temat: dlaczego

  Dlaczego warto? Bo to jest różnie w świecie i warto mieć zabezpieczenie

 • dodano kwiecień 11, 2018 11:49

  Dodany przez: Paulina , temat: snowboard

  Ja to bym się bez takiego ubezpieczenia nigdzie nie ruszył ;)

 • dodano marzec 21, 2018 13:05

  Dodany przez: Monika , temat: bezpieczeństwo

  Popieram artykuł. Warto mieć jakieś zabezpieczenie w takich sytuacjach

 • dodano marzec 21, 2018 12:13

  Dodany przez: Gabres , temat: Super!

  Nieźle!

 • dodano marzec 16, 2018 08:19

  Dodany przez: Marcin , temat: artykuł

  Bardzo ciekawy artykuł.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009