Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Jak zostać ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR?

Jak zostać ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR?

Po pozytywnym zdaniu w/w egzaminów kandydat może być przyjęty w poczet członków kandydatów Grupy Beskidzkiej GOPR. Okres kandydacki to minimum dwa lata w ramach których kandydat musi wykazać się intensywną działalnością górską i ukończyć kurs ratownictwa I stopnia zakończony egzaminem.

Zdanie egzaminów I stopnia i pozytywna ocena działalności Uchwałą Zarządu Grupy pozwala złożyć uroczyste Przyrzeczenie na ręce Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR.
W tym momencie kandydat staje się prawdziwym Ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR uprawnionym m.in. do noszenia odznaki. Jest to oczywiście dopiero początek prawdziwej działalności, która mimo wielu wymagań przynosi ogromną satysfakcję.


Zapraszamy:
Naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR - Jerzy Siodłak

Data: 1 styczeń 2008 Region: Beskidy

Jak zostać ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR?


Ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR może zostać osoba w wieku od 18 do 35 lat, będąca w dobrym stanie zdrowia, czynnie zainteresowana szeroko rozumianą działalnością górską, dysponująca czasem umożliwiającym podjęcie działalności społecznej - wskazane miejsce zamieszkania na terenie byłego woj. bielskiego.

Wymagane czynności:
Złożenie do Biura Grupy Beskidzkiej nast. dokumentacji (wzory do pobrania w Stacji Centralnej):

  • Ankiety + trzy zdjęcia legitymacyjne
  • Świadectwa lekarskiego od lekarza (uprawnionego do badań profilaktycznych) o braku przeciwwskazań do pełnienia służby górskiej.

Ankieta musi zawierać podpisy dwóch członków zwyczajnych GB GOPR poręczających za właściwą postawę etyczno-moralną kandydata.

Szef Wyszkolenia Grupy Beskidzkiej GOPR wraz z komisją egzaminacyjną wzywa kandydata na egzamin praktyczny obejmujący:

  • Jazdę na nartach (w zakresie pomocnika instruktora PZN)
  • Topografię działalności Grupy (bardzo dobra znajomość Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Małego oraz Pasma Babiogórsko - Jałowieckiego) oraz pobieżna znajomość innej grupy górskiej w Polsce
  • Podstawowe zagadnienia pierwszej pomocy 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009